Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Wielkanoc a niedziela handlowa. Czy jutro sklepy będą otwarte?

0
Podziel się:

Niedziela handlowa w Polsce to coraz większa rzadkość. Ze względu na zakaz handlu zakupy możemy zrobić najczęściej w ostatni weekend miesiąca. Kwiecień jest jednak wyjątkowy ze względu na Wielkanoc. Podpowiadamy, czy jutro sklepy są otwarte.

Wielkanoc a niedziela handlowa. Czy jutro sklepy będą otwarte?
Wielkanoc a niedziela handlowa. Czy jutro sklepy będą otwarte? (East News)

Wielkanoc a niedziela handlowa. Czy jutro sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa w nowym roku to coraz większa rzadkość. Aktualnie zakupy możemy zrobić najczęściej w ostatni weekend miesiąca. Aktualny jest jednak wyjątkiem i niedziela handlowa wypada częściej. W kwietniu bowiem obchodzimy Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia).

Niedziela (21 kwietnia) jest więc niedzielą niehandlową. Większość sklepów, galerii handlowych oraz supermarketów będzie zamknięta.

Niedziela handlowa - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Niedziela niehandlowa - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)

Zakaz handlu w Polsce. Zmiany od 2020 r.

Zakaz handlu w Polsce obowiązuje od marca 2018 r. Zgodnie z ustawą w wybrane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. magazynowanie, logistyka, przeładunki i dystrybucja.

Zakaz ten nie obejmuje natomiast m.in. aptek, piekarni, kwiaciarni, stacji benzynowych oraz sklepów związanych z obsługą turystów. Do tej listy dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Od 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jak wynika z badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną, tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.

W połowie marca w Sejmie przedstawiciele handlu oraz parlamentarzyści podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem handlu w Polsce. Jednak jak zaznaczył wiceminister Stanisław Szwed - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)