Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielokilometrowe kolejki na granicach. Nowe przejścia mają pomóc rozładować sytuację

Ogromne kolejki na przejściach granicznych to efekt wprowadzenia kontroli w związku z pandemią koronawirusa. Kierowcy są zirytowani, stoją w korkach wiele godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
Przez dziejesie.wp.pl przesyłacie nam zdjęcia kolejek po horyzont (Fot: dziejesie.wp.pl)

Kierowcy wciąż przesyłają nam zdjęcia kolejek na granicach. Powyżej z Kołbaskowa, z wtorku, koło godz. 17. - 3 godziny czekania na wjazd do Polski - napisał nam kierowca przez dziejesie.wp.pl.

Jeszcze trudniej jest na naszej południowej granicy. "Kudowa Słone ponad 40 km korka (początek na autostradzie przed Hradec Kralove), czas oczekiwania więcej niż 24 godziny. Jakuszyce - czas oczekiwania na przejściu 6 godzin" - napisał nam we wtorek wieczorem inny kierowca.

Sytuacja jednak może się zmieniać. Zresztą są przejścia, gdzie na przekroczenie granicy czeka się dłużej. Reporter RMF.FM informuje wręcz o 60 km korku i 30 godzinach czekania w Jędrzychowicach.

Obejrzyj także: 4F przestawia produkcję: "Szyjemy fartuchy, ochraniacze na buty”

Podczas spotkania prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadła decyzja o otwarciu kolejnych przejść granicznych i zmianie charakteru kilku już działających. I tak granicę z Czechami będzie można przekroczyć na trzech nowych przejściach, a granicę z Litwą na dodatkowym przejściu w Ogrodnikach. Na czterech przejściach drogowych z Niemcami rozszerzony został zakres ruchu - czytamy w wieczornym komunikacie MSWiA.

Na granicy polsko-czeskiej będzie można przekroczyć granicę w trzech kolejnych miejscach - w Gołkowicach, Lubawce i Głuchołazach. Na tych przejściach drogowych będzie odbywał ruch osobowy i towarowy.

Na granicy polsko-niemieckiej rozszerzony zostaje zakres ruchu na czterech drogowych przejściach granicznych: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec. Do tej pory był tam możliwy jedynie ruch pieszy. Teraz na trzech przejściach będzie możliwy ruch pieszy, osobowy i towarowy (na przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec). Natomiast na przejściu Gubin – Guben odbywać się będzie ruch pieszy i osobowy.

Na granicy polsko-litewskiej dodatkowo będzie można przekroczyć granicę na przejściu drogowym w Ogrodnikach. Będzie się tam odbywał zarówno ruch osobowy, jak i towarowy. Tym samym granicę z Republiką Litewską będzie można przekroczyć w sumie w trzech miejscach. Poza przejściem w Ogrodnikach będą to nadal: Budzisko (drogowe przejście graniczne - ruch osobowy i towarowy) oraz Trakiszki (kolejowe przejście graniczne – ruch towarowy), czytamy w komunikacie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zaczęły obowiązywać bardziej restrykcyjne zasady przekraczania lądowych granic Polski. Od 15 marca granice kraju zostały zamknięte na 10 dni dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski.

Będą także poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Zawieszono międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, ale transport cargo działa. Towary mają wjeżdżać i wyjeżdżać do Polski bez zakłóceń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

zibito wszyscy teraz widzą czym by groziło wyjscie Polski z UE.

18-03-2020

kicka nie wpuszczać tych pseudo Polaków.....zaraz nam tu przywleką zarazę...tak im było dobrze na zachodzie to niech tam siedzą....i nie będzie … Czytaj całość

18-03-2020

DoktorLeczyc się tam gdzie się pracowało... Nagle sobie przypomnieli że są Polakami...

Rozwiń komentarze (231)