Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Wielokrotne łatanie Polskiego Ładu nie pomaga, więc naprawą reformy zajmie się nowy wiceminister. Będzie nim Artur Soboń

304
Podziel się:

Kolejne próby łatania, naprawiania i poprawiania Polskiego Ładu nie przynoszą rezultatu, więc rząd zamierza powołać do tego zadania wiceministra. Zostanie nim Artur Soboń - podaje RMF FM. To polityk, który jeszcze kilka miesięcy temu odpowiadał w rządzie za porozumienie z górnikami dotyczące wygaszania kopalń. Informację o tej nominacji potwierdził rzecznik rządu.

Wielokrotne łatanie Polskiego Ładu nie pomaga, więc naprawą reformy zajmie się nowy wiceminister. Będzie nim Artur Soboń
Polski Ład jest pełen dziur. Dlatego też za jego naprawę ma się wziąć Artur Soboń (na zdjęciu) (PAP, Leszek Szymański)

Aktualizacja 14.21: Informację o nominacji Artura Sobonia na wiceministra finansów potwierdził na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Artur Soboń w przyszłym tygodniu zostanie nowym wiceministrem finansów - dowiaduje się nieoficjalnie RMF FM. Jego zadaniem będzie przede wszystkim naprawa Polskiego Ładu tak, by z reformy podatkowej Prawa i Sprawiedliwości rzeczywiście skorzystało 18 mln Polaków.

"Będzie nowy naprawiacz Polskiego Ładu. To Artur Soboń - niedawny wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych, a teraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Od przyszłego tygodnia zostanie wiceministrem finansów. Ma ogarnąć cały temat podatkowy. Premier jest mocno zirytowany. Daje więc do MF człowieka z wewnątrz partii" - informuje na Twitterze Krzysztof Berenda z RMF FM.

W rządzie złość na resort finansów

Rozgłośnia podaje też, że rząd za niepowodzenie Polskiego Ładu i chaos związany ze wprowadzeniem podatkowej reformy obwinia Ministerstwo Finansów. W nieoficjalnych rozmowach palcem na MF mają wskazywać inni ministrowie.

Zobacz także: Polski Ład wielką niewiadomą. Rzecznik MŚP apeluje do skarbówki o niekaranie

Według ustaleń dziennikarzy resort nie przeprowadził odpowiednich symulacji, dlatego dopiero dziś w praktyce poznajemy efekty reformy.

Z otoczenia premiera dochodzą głosy, że urzędnicy MF patrzyli na reformę w skali makro, czyli uwzględniali roczne dochody Polaków. Tymczasem nie patrzyli na nie w skali miesięcznej, która pokazałaby rzeczywiste skutki Polskiego Ładu na pensje Polaków - podaje RMF FM.

Kim jest Artur Soboń?

Artur Soboń został mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Stanowisko to pełni od 8 października 2021 r.

Soboń pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych od 5 grudnia 2019 r. Od września 2020 r. był też Pełnomocnikiem Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. To Soboń odpowiadał za porozumienie rządu z górnikami w sprawie wygaszania kopalni.

Artur Soboń urodził się 13 marca 1977 roku w Świdniku. Jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Skończył też studia podyplomowe w zakresie projektów europejskich UMCS w Lublinie oraz rachunkowość i finansowe KUL, a także studia doktorskie z ekonomii w Kolegium Nauk Społecznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(304)
---
4 miesiące temu
Kolejne "dziecko specjalnej troski" , które nie potrafi pływać, a ma dowodzić okrętem
Lubelak
4 miesiące temu
Następny fachowiec od wszystkiego po historii na KULu. Ratował już kopalnie, Turów a teraz nareperuje "polski wał". Wybrany do sejmu ze Świdnika tylko dlatego, że mamił mieszkańców miasta ratowaniem WSK. Obiecywał świetlaną przyszłość i kontrakty na setki śmigłowców do armii - kupili 4 szt i to w Mielcu. Jak on teraz może spojrze wyborcom w twarz i co oni na to, dalej ślepo wierzą Pisorom?
Jolka
4 miesiące temu
Ale jaja, to chyba jakiś żart ???
Jolka
4 miesiące temu
Ale jaja, to chyba jakiś żart???
***** ***
4 miesiące temu
Kolejny fachman rzucony na odcinek. Tylko że q. , My za to płacimy.
...
Następna strona