Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
29.01.2019 13:16

Wieloletni prezes Lotosu zatrzymany. Obrońca: będziemy skarżyć tę decyzję

- Nie znam i nie rozumiem przyczyn tej decyzji - mówi money.pl o zatrzymaniu Pawła Olechnowicza jego obrońca Janusz Kaczmarek. I dodaje: - Traktuję te działania jako pewną niefrasobliwość prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Janusz Kaczmarek będzie skarżył decyzję o zatrzymaniu byłego wieloletniego prezesa Lotosu (Fot: ADAM STEPIEN/REPORTER)

- Będziemy skarżyć decyzję o zatrzymaniu przez CBA Pawła Olechnowicza - mówi obrońca byłego prezesa Lotosu Janusz Kaczmarek, były prokurator okręgowy w Gdańsku, prokurator krajowy, a następnie minister spraw wewnętrznych i administracji w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Janusz Kaczmarek jest zaskoczony zatrzymaniem swojego klienta i dodaje, że jedyne informacje, jakie posiada w tej sprawie, pochodzą z komunikatu opublikowanego na stronach internetowych CBA. Wyjaśnia też, że jego klient zgadza się na publikowanie całego nazwiska.

"Nie znam i nie rozumiem przyczyn tej decyzji. Pan Paweł Olechnowicz regularnie stawiał się na wszystkie wezwania zarówno CBA jak i prokuratury, w sprawach, w których był przesłuchiwany w charakterze świadka. Również teraz pojawiłby się na wezwanie śledczych i kompletnie nie rozumiem, dlaczego jest transportowany w tym celu przez pół Polski. Jakiekolwiek podejrzenia o ryzyko mataczenia przez mojego klienta są całkowicie bezpodstawne" - twierdzi adwokat.

Zobacz też: Spółki Skarbu Państwa trzeba odpolitycznić. Jest jeden sposób

Pytany, czy zatrzymanie Pawła Olechnowicza może mieć podłoże o charakterze politycznym, stwierdza tylko: - Traktuję te działania jako pewną niefrasobliwość prokuratury.

Jak poinformowało CBA, oprócz byłego prezesa zatrzymano też byłego prokurenta, szefową biura obsługi korporacyjnej i administracji oraz przedsiębiorcę. Sprawa dotyczy 2011 roku.

"Jak ustalono w trakcie prowadzonego postępowania, przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. Wszystko wskazuje na to, że umowa faktycznie służyła jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki" - czytamy w komunikacie CBA.

Żadnych zarzutów na razie jeszcze nie postawiono. Ani jemu, ani żadnemu z pozostałych zatrzymanych. Jak jednak zapewnia CBA, wszyscy powinni usłyszeć zarzuty po przewiezieniu do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Przetrwał 14 lat, 6 premierów, 3 opcje polityczne u władzy. Paweł Olechnowicz w roli szefa Lotosu był najdłużej urzędującym prezesem spółki Skarbu Państwa. Odwołał go dopiero obecny rząd.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomość
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2019

go13Podła zmiana chce stworzyć wrażenie, że jej przeciwnicy są jakoś umoczeni, więc aresztuje pewne osoby według zasady: znajdź mi człowieka, a paragraf … Czytaj całość

29-01-2019

bruk68Igrzyska dla ludu rozkrecaja sie

29-01-2019

SmokLotos ma się połączyć z Orlenem. Co się dziwisz?

Rozwiń komentarze (178)