Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Wirtualny przetarg komorniczy. Będzie łatwiej o egzekucję

25
Podziel się:

Rząd chce wprowadzić elektroniczne przetargi komornicze na czas pandemii. Ma to ułatwić egzekucję długu z nieruchomości. Tym samym wszystkie licytacje będą mogły odbywać się przez internet.

Wirtualny przetarg komorniczy. Będzie łatwiej o egzekucję
Komornikom będzie łatwiej. Wirtualne przetargi. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Projekt nowelizacji kodeksu cywilnego, który ma umożliwić internetowe przetargi, w środę trafi do Sejmu.

Nowe przepisy mają ułatwić odzyskiwanie długów z nieruchomości. Wniosek o przetarg online ma składać wierzyciel. Taki wniosek też będzie mógł być złożony przez internet.

Licytacje komornicze mogą być prowadzone zarówno w formie aukcji, jak i przetargu. Aukcje online od kilku lat działają i można wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu.

Zobacz także: Długi osób nieletnich. "To ułamek promila"

Prowadzenia elektronicznych przetargów przepisy jednak nie przewidywały, dlatego ich organizowanie w czasie pandemii było utrudnione.

Jeśli nowelizacja kodeksu zostanie przyjęta przez parlament wszystkie licytacje komornicze będą mogły być prowadzone przez internet.

Jeśli wierzyciel nie zaznaczy we wniosku, że przetarg ma zostać przeprowadzony online, odbędzie się w formie tradycyjnej.

Informacje o elektronicznych przetargach będą publikowane na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej. Tam będzie też można znaleźć protokołu opisu i oszacowania nieruchomości. W obwieszczeniach nie będzie wolno umieszczać imienia ani nazwiska dłużnika.

Wirtualny przetarg ma trwać tydzień. Dzięki temu więcej osób będzie mogło wziąć w nim udział. Spełnienie warunków licytacyjnych ma potwierdzać komornik prowadzący przetarg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
dlatego
3 lata temu
wolę kupić dom w Azji niż EU.
Ola
3 lata temu
Złodziejstwo w świetle prawa nowy geszeft.
banda rzadzi
3 lata temu
Wirtualny przetarg komorniczy łatwiej o egzekucję?? Raczej o szybkie zbycie za bezcen -człowiek bez rzeczy zostaje, mieszka pod mostem--a dalej długiem jest bo ta rzecz sprzedana nadal nie pokryje długu-słowem lichwa sieć niewolenia
prawde pisze
3 lata temu
zgręzy stare rządzą, łącznie z mateuszkiem doradcą tuskowym---od dawna wiadomo,że jest, źle a oni statystyki,że bezrobocie nie rośnie/ W KOŃCU INFORMACJA, ZE PÓŁ MILIONA LUDZI JEST NA PÓŁ MLD- ZADŁUŻONA NA CZYNSZU ZA MIESZKANIE--COŚ DAJE DO MYŚLENIA-- ale nie sklerozie żoliborskiej--która w tym czasie aborcja się zajmuje=podlec jeden sklerotyczny- bo on jest wyżarty bandzioch ma przed sobą nosi brzucho spasiony-i, on ma--ale, inni głodują!!/--ludzie się nie stawiają do tego żałosnego urzędu pracy--po głodowy zasiłek--tylko się pakują, i jadą zagranice pracować, by szybko jakieś środki do życia pozyskać, a oni w mediach uprawiają jak tusk--taka samą propagandę sukcesu--pieją nam PR-owsko,ze Polin najlepiej w europie znosi skutki pandemii- jak to JEST LIPA Z SOSNA--BO W INNYCH KRAJACH LUDZIE DOSTAJĄ PEŁNĄ REKOMPENSATĘ, I ŚRODKI GODNE DO PRZEŻYCIA TEJ SYTUACJI--W USA DOSTANA 2 TYS $, DOSTAWALI 600 $- JA ROZUMIEM,ŻE POLINOGRÓD--TO NIE USA, INNY WYMIAR GOSPODARKI--ALE , I TU KAŻDEMU POWINNO SIĘ WYPŁACIĆ TERAZ CHOĆ PO RÓWNOWARTOŚĆ 300 $ - TAKIE JUŻ PODAJĘ MIN. MIN....STAWKI TEGO DOCHODU PODSTAWOWEGO--I WSTRZYMAĆ 500+ WYPŁACANE TYM CO SĄ ZAMOŻNYMI LUDŹMI--BY BYŁY NA TĘ POMOC DLA INNYCH bardziej teraz POTRZEBUJĄCYCH ŚRODKI W POLINIE NIE MA WOLNOŚCI SŁOWA--PISZE A WPISU NIE MA !!!!
dług to ma rz...
3 lata temu
POLINOWCÓW stać na F35 / i ćwiczenia wojskowe co miesiąc na poligonach/tylko k..a nie stać na budownictwo - oni na wsi budują tam gdzie ludzie mieszkać nie chcą, bo żadnej pracy, i perspektyw na prowincji nie ma--tam to lokale biorą tylko tacy najemcy co...całe życie pracują zagranica, to im jest wszystko jedno gdzie w polin mieszkają, i że w tym grajdole nie ma pracy--bo oni za pracą wyjeżdżają zagranice--pokazują w tv--oni coś tam wybudowali---tylko gdzie w pcimiu zadupiu--idioci całe te rządzące po 89 r sitwy, bandy głupków, udających głupków, ze nie wiedza niby, o co chodzi..i co społeczeństwu jest do normalnego funkcjonowania potrzebne---oni przed wyborami--jadą w Polskę się spytać---spotkać z ludźmi, by ich wysłuchać, jak co 4 lat słucham tego żałosnego tekstu--to bym ich wałkiem do ciasta po grzbiecie zdrowo zjechał, za robienie z ludzi--idiotów, ta medialna ściema--- wystarczy się rozejrzeć wkoło poczytać co nieco--i wszystko jest wiadome, co ludzie potrzebują, i co w tym kraju--nie działa, jak powinno ALE CO TU SIĘ DZIWIĆ JAK W TYM KRAJU PREZYDENT MA NIBY DOKTORAT Z PRAWA, A WYGŁASZA DEBILIZMY JAKICH NIE POWIEDZIAŁ BY NIKT KTO MA ELEMENTARNE POCZUCIE ROZUMU, I przyzwoitości--POLICJA DOBRZE DZIAŁA W TYM KRAJU BO JESZCZE NIKOGO NIE ZABIŁA--NO, TAKICH IDIOTYZMÓW TO NAWET KISZCZAK BY PRZED 1980 R NIE WYGŁOSIŁ---TO JEST DOPIERO MÓZG..PAŃSTWA PREZYDENT--TO,ZE POLICJANCI SKATOWALI NASTOLATKÓW POŁAMALI RĘCE DZIEWCZYNOM--TO NIC --DLA NASZEGO ...NAZWIJCIE SOBIE JAK CHCECIE TEGO CZŁOWIECZKA MAŁEGO...Z PAŁACU PREZYDENCKIEGO--BO JA SŁÓW NAŃ NIE MAM, MAM, ALE JAK JE RZUCĘ TU NA FORUM...TO JA BĘDĘ WINNYM...A NIE ON,ŻE WYGŁASZA DURNOTY
...
Następna strona