Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Wjazd na Maltę tylko dla zaszczepionych. Rząd wprowadza obostrzenia

142
Podziel się:

Od środy Malta nie wpuści na swoje terytorium osób, które nie są w pełni zaszczepione. Kraj obawia się wariantu delta i zamyka swoje granice.

Wjazd na Maltę tylko dla zaszczepionych. Rząd wprowadza obostrzenia
Malta zamyka granice. (Getty Images)
bEJMXkth

"Będziemy pierwszym krajem Unii, który ten zakaz wprowadzi, lecz musimy chronić nasze społeczeństwo" - powiedział na konferencji prasowej maltański minister zdrowia Chris Fearne.

Na Malcie od poniedziałku nowa liczba przypadków Covid-19 podwoiła się.

Obecnie turyści przybywający na wyspę muszą być w pełni zaszczepieni lub przedstawić negatywny wynik testu PCR.

bEJMXktj
Zobacz także: Studia są niepotrzebne a można dobrze zarobić. Nawet 5 tys. zł na rękę

Jedynym wyjątkiem są turyści z Wielkiej Brytanii, gdzie występuje duża liczba zakażeń wariantem delta. Każdy, kto obecnie przybywa na Maltę z terenu Zjednoczonego Królestwa musi być w pełni zaszczepiony.

Minister Fearne dodał, że ostatnie przypadki koronawirusa pojawiły się wśród gości, którzy mieli negatywne testy zanim wsiedli do samolotu, lecz nie byli zaszczepieni. Większość z nich to młodzi ludzie, którzy przebywali na Malcie na kursach języka angielskiego. Szkoły prowadzące takie kursy będą od środy zamknięte.

bEJMXktp

Jedynym wyjątkiem będą niezaszczepione dzieci w wieku 5-12, które będą mogły wjechać na Maltę z negatywnym testem lub będą im towarzyszyć całkowicie zaszczepieni rodzice.

Malta zaszczepiła 79 proc. dorosłych obywateli. W czerwcu na wyspie były dni, gdy nie zanotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, lecz liczba zakażonych wzrosła w tym tygodniu, osiągając w piątek 96.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJMXktK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(142)
Prawnik
3 miesiące temu
Kolejny artykuł na wp, aby zmusić ludzi do szczepień. Ile wam płacą za to? Ja się nie szczepię i nie zamierzam. Covid u mnie to utrata smaku i węchu na miesiąc i nic poza tym. Przestańcie straszyć ludzi. Dlaczego nie piszecie o miesie modyfikowanym, który powoduje nowotwory. Taki Mcdonald i KFC pewnie by zbankrutowało gdyby ludzie wiedzieli co jedzą. Liczy się tylko kasa
Płaszczyk
3 miesiące temu
Rząd maltański wprowadza ograniczenia. Powód jednak może być niejawny.
Pod płaszczyk...
3 miesiące temu
Maltański rząd wprowadza ograniczenia, powód jednak może być niedawny.
bEJMXktL
Marta
3 miesiące temu
Jaka jest gwarancja, że osoby zaszczepione nie będą zarażać maltańczyków? Lub O zgrozo! Sami się nie pozarażają między sobą ??:P Ile umarło osób w Malcie na covid typu Delta? Co z tego że jest dwa razy więcej pozytywnych testów na grypę? Choroba jest groźna jeśli ci ludzie są już martwi albo leżą ciężko chorzy w szpitalu. Dwa razy pozytywnych testów można zrobić łatwo - badając więcej osób.
Gosia RFN
3 miesiące temu
Antyszczepionkowcy. Wariant Delta to nie grypa. Jestescie nieukami. Was powinni wieszac.
...
Następna strona