Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
16.05.2020 09:36

Włosi otwierają granice. Można wjechać bez kwarantanny

Włochy od 3 czerwca otworzą swoje granice dla przyjezdnych z Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monaco - informuje włoska prasa. Co ważne, przy wjeździe nie trzeba będzie poddawać się 14-dniowej kwarantannie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wp.pl)
Wjazd do Włoch będzie możliwy bez kwarantanny. Na zdj. Ponte delle Torri w Spoleto, w Umbrii

Jak donosi "La Repubblica", odpowiednie rozporządzenie, nad którym pracują ministrowie do spraw europejskich Vincenzo Amendola, kultury i turystyki Dario Franceschini oraz spraw zagranicznych Luigi Di Maio, ma być gotowe już w sobotę.

Luzowanie przepisów zakłada, że od 3 czerwca przyjezdni z Unii Europejskiej, ale także ze Szwajcarii czy Monaco, wjadą do Włoch bez obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny. W ten sposób włoski rząd przygotowuje się do lata, które tradycyjnie jest czasem żniw dla włoskiej branży turystycznej. Jednocześnie, zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, granice Włoch mają być zamknięte dla przybyszy spoza UE przynajmniej do 15 czerwca.

Zobacz też: Maseczki wciąż obowiązują. Minister Szumowski mówi, co musiałoby się stać, byśmy mogli je zdjąć

Jak zauważa Reuters, data została wybrana nieprzypadkowo. 2 czerwca wypada święto narodowe, a rząd nie chce, by Włosi zaczęli masowo podróżować, by wykorzystać długi weekend.

Włochy mieszczą się w pierwszej piątce krajów o największym ruchu turystycznym na świecie. Turystyka odpowiada za 12 proc. włoskiego PKB. Tymczasem od marca ruch turystyczny w tym kraju praktycznie nie istnieje. Włoski rząd rozciągnął wówczas "czerwoną strefę" na cały kraj, wprowadził zakaz przemieszczania, a zagranicznych turystów poprosił, by wyjechali.

Włochy są jednym z najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa krajów. Liczba osób zakażonych koronawirusem we Włoszech przekroczyła 220 tysięcy, a zmarło około 31 tys. pacjentów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2020

PiotrNie ma turystow nie ma kasy i wszyscy panikarze i histerycy zakonczyli medialna pandemie . Podobno nie nadazali spalac zwlok trumny staly rzedami a … Czytaj całość

16-05-2020

GhjjAle po powrocie 14 dniowa kwarantanna w Polsce

16-05-2020

k73Granice otwierać mogą. Tylko czy ludzie spoza Włoch będą chcieli przyjechać?

Rozwiń komentarze (32)