Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Wniosek o 800 plus najlepiej złożyć do końca kwietnia. ZUS tłumaczy

9
Podziel się:

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek o 800 plus należy złożyć do końca kwietnia. Pierwsze wypłaty na kolejny okres rozliczeniowy ruszą w czerwcu - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od lutego rodzice złożyli blisko 3 mln wniosków, które objęły 4,6 mln dzieci.

Wniosek o 800 plus najlepiej złożyć do końca kwietnia. ZUS tłumaczy
Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek o 800 plus należy złożyć do końca kwietnia (East News, Jakub Kaminski)

Nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus rozpocznie się 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Wnioski na ten okres można składać od 1 lutego.

Wnioski można składać przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na obciachu zarobiła miliony! Polacy pokochali klapki Kubota - Alina Sztoch w Biznes Klasie
Prawie 4 mln dzieci ma już przyznane świadczenie z programu +Rodzina 800 plus+ na kolejny okres świadczeniowy. Od 1 lutego 2024 r. rodzice złożyli blisko 3 mln wniosków o 800 plus, które objęły 4,6 mln dzieci - poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Przypomniał, że warto złożyć wniosek o świadczenie jeszcze w kwietniu. - Jeżeli rodzice nie chcą mieć przerwy w wypłacie 800 plus, powinni prawidłowo wypełniony wniosek złożyć do końca kwietnia. Wówczas świadczenie zostanie wypłacone w czerwcu. Jeśli dokument wpłynie w maju, to przelew z ZUS-u trafi na konto do 31 lipca z wyrównaniem za czerwiec. A jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca - wyjaśnił rzecznik.

ZUS: ważna ciągłość wypłat

Zaznaczył, że warto pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia. Jeśli rodzice czy opiekunowie spóźnią się i wniosek na nowy okres złożą po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania od czerwca.

Prawo do świadczenia będzie już tylko przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku, z wyjątkiem rodziców nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka.

Zasada trzech miesięcy dotyczy również przypadku objęcia dziecka opieką, przysposobienia dziecka lub faktycznego umieszczenia dziecka w domu pomocy społecznej lub w pieczy zastępczej.

800 plus dla każdego dziecka

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Kwota ta zmieniła się automatycznie, co oznacza, że nie trzeba było składać dodatkowego wniosku.

Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
ObywatelPL
miesiąc temu
Ciągną z moich podatków i rozdają nawet nie Obywatelom PL. Kiedy skończy się rozdawnictwo dla UKR1??
Tata
miesiąc temu
Nachlałem się w ramach programu melina osimset plus i rodzinnego kapitału libacyjnego za najmłodszego osimset plusa. Dziś już po porannym klopie też się nachlam. Bardzo dziękuję rządowi PiS za prorodzinne programy społeczne. Odpowiedz
Tata
miesiąc temu
Gdy nadchodzi ten dzień i osimset plus wpłynie, cała rodzina siedzi przy stole przy wódce i winie.
robolbezxrobo...
miesiąc temu
czy ktoś z was pracował z fachowcami z 482 ? przeceniacie ich a co do wpływu powolan ich do armii po prostu Polacy odzyskają nadgodziny bo 40% z nas pracuje za minimalną z groszem fachmany z 482
gosc
miesiąc temu
Kiedy to sie skonczy te dawanie