Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Wody Polskie utrzymują wały przeciwpowodziowe. Wydatki? 3-4 mln zł

- Stan techniczny wałów reguluje prawo budowlane. Przynajmniej dwa razy w roku przeprowadzamy takie kontrole - mówi w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich ds. ochrony przed powodzią i suszą. Jak dodawał, na przegląd i utrzymanie wałów przeciwpowodziowych Wody Polskie wydały w ostatnich latach około 3-4 mln zł. - To wystarczy, bo wały są generalnie w dobrym stanie technicznym - twierdzi Woś. Przedstawiciel Wód Polskich zapewnia również, że koryto Wisły jest regularnie pogłębiane i odmulane. Wszystko po to, by nie doprowadzić do zalania okolicznych mieszkańców. Woś zwraca uwagę, że w dzisiejszych czasach warto zastanowić się nad tym, czy osiedlać się w pobliżu tak dużych rzek. Mapy zagrożenia powodziowego są aktualizowane przez Wody Polskie w perspektywie 6-letniej.

14
Podziel się:
KOMENTARZE
(14)
Pipinka
3 lata temu
W Małkini chcą jakieś mobilne wały budować, na terenach, które nigdy zalane nie były. To dopiero Wał.
Państwozdykty
3 lata temu
W Małkini chcą jakieś wały mobilne budować za ciężkie miliony, na terenach, których nigdy woda nie zalała. To dopiero WAŁ.
Gość
3 lata temu
Zamiast kwot, niech podadzą ile kilometrów wałów zmodernizowano.
Jolk@
3 lata temu
Te Wody,to już nie wałek,ale WAŁ!!! Nie robią kompletnie nic. Nie mam już nadziei, że w Polsce będzie sprawiedliwie i bezpiecznie. Rządzący już się w tańcu nie p...
Promil
3 lata temu
Te wody niby polskie to rozpędzić na cztery wiatry, koryto sobie stworzyli,