Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojska USA w Polsce. "Musimy rozmawiać kategoriami NATO"

USA zapowiadają częściowe wycofanie kontyngentu swoich wojsk z Niemiec, żołnierze mogliby przenieść się do Polski. - Sądzę, że część tych wojsk trafi do Polski. Wszystko zależy od tego, jakie to będą wojska, bo obracamy się w sferze niedomówień, decyzji nie ma. 9,5 tys. żołnierzy to mówi dużo i nic - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Bogusław Pacek, generał dywizji w st. spoczynku i dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego SDirect24. - Gdyby trafiło tu około tysiąca żołnierzy, to z całą pewnością z polskiego punktu widzenia jest to korzystne. Musimy jednak rozmawiać kategoriami NATO, bo to jest siła, a nie jest nią tysiąc żołnierzy - dodał. - Źle się dzieje, że prezydent, ambasador i kanclerz rozmawiają przez profile społecznościowe, z tego nic nie będzie - podkreślił gen. Pacek.

0
0
23
Podziel się
Komentarze (23)
zobacz więcej komentarzy (23)
KOMENTARZE
(23)
sien
3 lata temu
Amerykanom w Polsce będzie potrzebny solidny kontrwywiad bo polski opiera się na starym poradzieckim z admirałem Paprockim na czele.
lola
3 lata temu
Należy prześledzić historię i zastanowić się jak skorzystały kraje, które trafiły do strefy amerykańskiej takie jak np Japonia i Korea Płd i jaki poziom dziś reprezentują. Z drugiej strony zobaczmy na tych którzy są w strefie wpływów Rosji.
wojkaz
3 lata temu
Na pewno pan Pacek ma racje, Trump to czlowiek interesu. Zawsze cos za cos i tak tym razem. Komu te wszystkie dzieciece zabawy dzisiaj potrzebne? Na pewno nie Polsce! Ale kto tak mysli? Ja i chyba ja.
jacek
3 lata temu
placek
Rekrut Bum
3 lata temu
Jacy prezydenci ,takie rozmowy i decyzje .Polska jeszcze nie rozumie ,że jest kartą szantażu w rekach Trumpa wobec Niemiec
...
Następna strona