Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

WOT dostaną do służby psy. Mariusz Błaszczak wydał decyzję

25
Podziel się

Armia będzie mogła korzystać z psów służbowych w czasie akcji ratowniczych. W sumie 25 ras psów będzie pomagać żołnierzom.

Armia będzie mogła korzystać z psów służbowych w czasie akcji ratowniczych.
Armia będzie mogła korzystać z psów służbowych w czasie akcji ratowniczych. (East News, MARIUSZ GRZELAK/East News)
bDKeVcxx

Obecnie w armii służy około 200 psów - pisze "Rzeczpospolita". Wykrywają materiały wybuchowe i broń w grupach saperskich, narkotyki z Żandarmerią Wojskową, wojska specjalne korzystają z pomocy psów "komandosów" w akcjach odbijania zakładników pełnią też patrole strzegąc baz wojskowych, a od dwóch lat pracują także dla Służby Kontrwywiadu Wojskowego - wylicza dziennik.

Teraz specjalne psy mają pomóc żołnierzom w czasie akcji ratowniczych, a pierwszą formacją, która skorzysta będą Wojska Obrony Terytorialnej. Jak informuje "Rz", Mariusz Błaszczak już wydał stosowną decyzję, choć ta nie została jeszcze opublikowana.

bDKeVcxz
Zobacz także: Wojska Obrony Terytorialnej - co się kryje za nowym rodzajem sił zbrojnych?

Szkolenie pilotażowe pierwszej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej K9 WOT w 13. Śląskiej Brygadzie OT już jest prowadzone. W sumie w WOT będzie mogło służyć 25 ras psów od owczarków niemieckich, przez labradory po teriery - wylicza "Rz".

bDKeVcxF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKeVcya
KOMENTARZE
(25)
Stalker
rok temu
Takiego udacznika ministranta dawno nie było i po co wot psy skoro to niedzielne wojsko, psami trzeba zajmować się codziennie a nie 2 razy w tygodniu i to powinna robić jedna konkretną osoba
bbb
rok temu
No w końcu potęga:)
hahaha
rok temu
Jeszcze gołębie pocztowe i nikt nas nie pokona!
bDKeVcyb
Adaśko
rok temu
Żenada
Aberracja do ...
rok temu
A dla oddziów liniowych polskiej armi nie ma pieniędzy na konieczny sprzęt wojskowy . To prywatna armia PiS która ma ich ochraniać przed gniewem Polaków jak stracą władzę. Żenada. Mam propozycję aby wcielić do WOT PANIENKI STOJĄCE przy drogach.
...
Następna strona