Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wraca sprawa aut elektrycznych. Sasin: "Nie wycofujemy się, jesteśmy przygotowani"

- Nie wycofujemy się, jesteśmy od strony technologicznej przygotowani, żeby uruchomić produkcję - mówi wicepremier i minister aktywów finansowych Jacek Sasin o samochodach elektrycznych. Zapowiedź, że do 2025 r. będzie na naszych drogach milion takich aut, jest jedną z najgłośniejszych deklaracji premiera Morawieckiego. Na koniec zeszłego roku w naszym kraju zarejestrowanych było nieco ponad 10 tys. samochodów elektrycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Aktywów Państwowych)

- Do 2025 r. na polskich drogach będzie milion aut elektrycznych - tak cztery lata temu obiecywał Mateusz Morawiecki. Na razie, jak wynika z danych Instytutu Badań Rynku Samochodowego Samar, na koniec 2019 roku w Polsce zarejestrowanych było 10 232 aut elektrycznych.

Do tematu odniósł się się w sobotę w czasie dyskusji o patriotyzmie gospodarczym na XV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" wicepremier Sasin. Jak podaje PAP, szef resortu aktywów państwowych podkreślił, że w dzisiejszych czasach niesłychanie trudno wejść z nowym produktem na rynek, co pokazuje "historia naszych zmagań z samochodem elektrycznym".

Obejrzyj też: Rząd chce nacjonalizować biznes? Prezes PFR odpowiada

- Nie wycofujemy się, jesteśmy od strony technologicznej przygotowani, żeby uruchomić produkcję, mamy bardzo udane prototypy, jest pomysł na finansowanie, wiem, jak z udziałem spółek Skarbu Państwa możemy taką fabrykę zbudować i taką produkcję uruchomić - mówił Sasin.

Jednocześnie tym, co ma powstrzymywać przed podjęciem dalszych decyzji to analizowanie możliwości zbytu, wejścia na rynek. - Czy dziś, przy tak wielkiej konkurencji, jaką dla nowej polskiej marki byłyby koncerny zagraniczne, będziemy w stanie skutecznie ten produkt sprzedać - ocenił wicepremier. Zadeklarował przy tym, że prace nadal są prowadzone.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

WiktorOczywiście że się nie wycofują. Nasz obecny Rząd konsekwentnie spełnia swoje obietnice wyborcze, w przeciwieństwie do rządów opozycji które były pod … Czytaj całość

18-06-2020

SmutneOpozycja jak zawsze umie tylko atakować. Nic sama nie robi, tylko żeruje na innych. Zauważyliście że oni nie chwalą się żadnymi sukcesami, tylko … Czytaj całość

18-06-2020

XYZMam wrażenie, że opozycja naprawdę nie ma co robić tylko się czepiać. Hasło "auta elektryczne" pojawia się częściej na ustach polityków … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (483)