Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|
aktualizacja

Wraca sprawa aut elektrycznych. Sasin: "Nie wycofujemy się, jesteśmy przygotowani"

483
Podziel się:

- Nie wycofujemy się, jesteśmy od strony technologicznej przygotowani, żeby uruchomić produkcję - mówi wicepremier i minister aktywów finansowych Jacek Sasin o samochodach elektrycznych. Zapowiedź, że do 2025 r. będzie na naszych drogach milion takich aut, jest jedną z najgłośniejszych deklaracji premiera Morawieckiego. Na koniec zeszłego roku w naszym kraju zarejestrowanych było nieco ponad 10 tys. samochodów elektrycznych.

Wraca sprawa aut elektrycznych. Sasin: "Nie wycofujemy się, jesteśmy przygotowani"
(Ministerstwo Aktywów Państwowych)

- Do 2025 r. na polskich drogach będzie milion aut elektrycznych - tak cztery lata temu obiecywał Mateusz Morawiecki. Na razie, jak wynika z danych Instytutu Badań Rynku Samochodowego Samar, na koniec 2019 roku w Polsce zarejestrowanych było 10 232 aut elektrycznych.

Do tematu odniósł się się w sobotę w czasie dyskusji o patriotyzmie gospodarczym na XV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" wicepremier Sasin. Jak podaje PAP, szef resortu aktywów państwowych podkreślił, że w dzisiejszych czasach niesłychanie trudno wejść z nowym produktem na rynek, co pokazuje "historia naszych zmagań z samochodem elektrycznym".

Zobacz także: Obejrzyj też: Rząd chce nacjonalizować biznes? Prezes PFR odpowiada

- Nie wycofujemy się, jesteśmy od strony technologicznej przygotowani, żeby uruchomić produkcję, mamy bardzo udane prototypy, jest pomysł na finansowanie, wiem, jak z udziałem spółek Skarbu Państwa możemy taką fabrykę zbudować i taką produkcję uruchomić - mówił Sasin.

Jednocześnie tym, co ma powstrzymywać przed podjęciem dalszych decyzji to analizowanie możliwości zbytu, wejścia na rynek. - Czy dziś, przy tak wielkiej konkurencji, jaką dla nowej polskiej marki byłyby koncerny zagraniczne, będziemy w stanie skutecznie ten produkt sprzedać - ocenił wicepremier. Zadeklarował przy tym, że prace nadal są prowadzone.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(483)
Smutne
3 lata temu
Opozycja jak zawsze umie tylko atakować. Nic sama nie robi, tylko żeruje na innych. Zauważyliście że oni nie chwalą się żadnymi sukcesami, tylko atakują innych? Ośmielę się wysunąć teorię, że oni po prostu nie mają żadnych sukcesów, żeby się pochwalić...
Monika
3 lata temu
Krytykować jest zawsze łatwo. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że opozycja miota się i atakuje Rząd za wolne postępy w autach elektrycznych, tymczasem sama opozycja nie zrobiła nic, zupełnie nic,. Może byście pomogli, a nie tylko przeszkadzali?!
XYZ
3 lata temu
Mam wrażenie, że opozycja naprawdę nie ma co robić tylko się czepiać. Hasło "auta elektryczne" pojawia się częściej na ustach polityków totalnej opozycji, niż kogokolwiek innego. Jak widać, krytykować łatwo, i każdy powód jest dobry...
Wiktor
3 lata temu
Oczywiście że się nie wycofują. Nasz obecny Rząd konsekwentnie spełnia swoje obietnice wyborcze, w przeciwieństwie do rządów opozycji które były pod tym kątem porażką. Nie dziwi mnie, że sprawa aut elektrycznych jest cały czas w trakcie realizacji, to tylko pokazuje dobrą pamięć rządzących..
Far.
3 lata temu
Sasin! I wszystko jasne. Kolejna katastrofa przed nami.
...
Następna strona