Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
JKC
|
aktualizacja

Wściekły tłum wokół Kapitolu i gorąco w Kongresie. Jak reaguje giełda USA?

33
Podziel się

Gorąco w USA. Kongres przerwał obrady po tym, jak zwolennicy Donalda Trumpa weszli na teren Kapitolu w Waszyngtonie. Część z nich pokonała barykady. Jak informuje telewizja CNN, policja użyła gazu łzawiącego. Amerykańska giełda reaguje spokojnie.

Gorąco w USA. Zwolennicy Trumpa wtargnęli do Kongresu.
Gorąco w USA. Zwolennicy Trumpa wtargnęli do Kongresu. (Getty Images)
bDJglLyt
bDJglLyv

Gorąco w USA

"W związku z wewnętrznym zagrożeniem bezpieczeństwa w budynku należy schronić się w najbliższym biurze i zachować ciszę" - brzmi komunikat wygłaszany wewnątrz budynku amerykańskiego Kongresu - przekazuje stacja.

Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa nikt nie może wejść, ani opuścić budynku Kongresu Stanów Zjednoczonych. Siły policyjne Kapitolu poprosiły o wsparcie inne jednostki porządkowe, w tym służby federalne - informuje CNN, powołując się na swoje źródła.

bDJglLyB

"Widzę kilka osób dosłownie wspinających się po murach Kapitolu, by dotrzeć do innych protestujących" - relacjonuje dziennikarz stacji z budynku Kongresu. Potwierdza też, że policja użyła gazu łzawiącego.

Protestujący zwolennicy ustępującego prezydenta, którzy licznie zebrali się przed Kapitolem, przerwali metalowe ogrodzenia ustawione przed budynkiem i starli się z policją - relacjonuje agencja Associated Press.

Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser od godziny 18 czasu miejscowego w środę (od północy w Polsce) ogłosiła godzinę policyjną w mieście. Kapitol, w którym zebrały się obie izby Kongresu Stanów Zjednoczonych, otoczony jest przez sympatyków prezydenta USA Donalda Trumpa; tłum wokół budynku gęstnieje.

bDJglLyC

W środę amerykański Kongres zebrał się, by ostatecznie zatwierdzić wybór Joe Bidena na prezydenta USA. Obrady przerwano.

bDJglLyW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Tak myślę
2 miesiące temu
Putin tarza się ze śmiechu. Ot "demokracja" ....
Ojro
2 miesiące temu
idzie już w górę?
Rubel
2 miesiące temu
już drożeje?
bDJglLyX
skarpeta
2 miesiące temu
Czy sytuacja w USA odbije się na spółkach notowanych na GPW oraz na giełdach europejskich?
Szekla
2 miesiące temu
jak tam się miewa?
...
Następna strona