Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
JKC
|
aktualizacja

Wściekły tłum wokół Kapitolu i gorąco w Kongresie. Jak reaguje giełda USA?

33
Podziel się:

Gorąco w USA. Kongres przerwał obrady po tym, jak zwolennicy Donalda Trumpa weszli na teren Kapitolu w Waszyngtonie. Część z nich pokonała barykady. Jak informuje telewizja CNN, policja użyła gazu łzawiącego. Amerykańska giełda reaguje spokojnie.

Gorąco w USA. Zwolennicy Trumpa wtargnęli do Kongresu.
Gorąco w USA. Zwolennicy Trumpa wtargnęli do Kongresu. (Getty Images)

Gorąco w USA

"W związku z wewnętrznym zagrożeniem bezpieczeństwa w budynku należy schronić się w najbliższym biurze i zachować ciszę" - brzmi komunikat wygłaszany wewnątrz budynku amerykańskiego Kongresu - przekazuje stacja.

Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa nikt nie może wejść, ani opuścić budynku Kongresu Stanów Zjednoczonych. Siły policyjne Kapitolu poprosiły o wsparcie inne jednostki porządkowe, w tym służby federalne - informuje CNN, powołując się na swoje źródła.

"Widzę kilka osób dosłownie wspinających się po murach Kapitolu, by dotrzeć do innych protestujących" - relacjonuje dziennikarz stacji z budynku Kongresu. Potwierdza też, że policja użyła gazu łzawiącego.

Protestujący zwolennicy ustępującego prezydenta, którzy licznie zebrali się przed Kapitolem, przerwali metalowe ogrodzenia ustawione przed budynkiem i starli się z policją - relacjonuje agencja Associated Press.

Burmistrz Waszyngtonu Muriel Bowser od godziny 18 czasu miejscowego w środę (od północy w Polsce) ogłosiła godzinę policyjną w mieście. Kapitol, w którym zebrały się obie izby Kongresu Stanów Zjednoczonych, otoczony jest przez sympatyków prezydenta USA Donalda Trumpa; tłum wokół budynku gęstnieje.

W środę amerykański Kongres zebrał się, by ostatecznie zatwierdzić wybór Joe Bidena na prezydenta USA. Obrady przerwano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Taka władza
2 lata temu
Ja tak myślę - 4 ofiary śmiertelne to zawsze mniej niż rozjechanie tłumu czołgami, tam mogłoby być może nawet 5 ofiar śmiertelnych. O rannych media nie wspominają, a jak wiadomo z czołgami żartów nie ma.
figo
2 lata temu
Zielone ludziki są wszędzie.
Morawiecki
2 lata temu
U nas odgrodza sejm tak, że nikt się nie przecisnie. Władza nie chce mieć styczności z pospólstwem. Potem będzie można zlikwidować wybory i wprowadzić nowy ład
Danny G
2 lata temu
ehhh kto jeszcze siedzi na standardowych giełdach, jak już tyle lat robi się kasę na krypto, obudzicie się jak btc będzie po 100 k$?
evessdds
2 lata temu
tam jest jak u nas, PIS i PO to jedna zgraja, tak samo REP i DEM, pogardzają ciemnym ludem. A tu lud przyszedł po nich. Jak można to zrobić w USA, to ludzie zobaczą że można i u nas. I strach padł na tych ...
...
Następna strona