Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Wybierasz się na zakupy? Zobacz, do czego namawia premier

652
Podziel się

Mateusz Morawiecki odwiedził na Śląsku znaną firmę przetwórczą Rolnik. Mówił o pomocy państwa dla biznesu, bezrobociu i... zakupach.

Wybierasz się na zakupy? Zobacz, do czego namawia premier
Mateusz Morawiecki w zakładach Rolnik (PAP, Hanna Bardo)
bErqhtnV

- Chciałbym zaapelować, aby kupować polskie produkty od polskich producentów. To jest niezwykle ważne, w ten sposób wspieramy polskie miejsca pracy - powiedział w piątek premier Morawiecki podczas wizyty w fabryce Rolnika. Jak dodał, polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie.

- Cieszę się, że razem z państwem polskim udaje się coraz lepiej budować markę polskiej żywności. Polska żywność jest coraz bardziej znana w całej Europie, to 34 mld euro eksportu w zeszłym roku - dodał.

Morawiecki w trakcie wizyty w przedsiębiorstwie ocenił, że przetwórstwo rolno-spożywcze i rosnący eksport polskiej żywności to "wielka szansa dla polskich producentów".

bErqhtnX
Zobacz także: Płaca minimalna 3 tys. zł. Sedlak: Prosta droga do wzrostu inflacji

Jak przypomniał Morawiecki, firma Rolnik skorzystała z pomocy państwowych tarcz antykryzysowych podczas pandemii koronawirusa. Wszystko by uratować miejsca pracy, ale "też rynek, zdolności wytwórcze, markę tej firmy" - powiedział premier.

Jego zdaniem celem polskiej strategii gospodarczej jest dziś to, aby "dać jak największej liczbie ludzi dobrą, jak najlepiej wynagradzaną pracę, ale też przedsiębiorcom dać perspektywę rozwoju w Polsce i za granicą".

bErqhtod

Jednak jak już pisaliśmy w money.pl najniższe bezrobocie to tylko jedna strona medalu. Gorzej jest z szukaniem pracy. Pod tym względem jesteśmy w ogonie UE.

Po wybuchu pandemii firmy ograniczyły rekrutacje - w ciągu roku w Polsce ubyło 40 tys. wolnych miejsc pracy, z czego ponad 11 tys. w budownictwie i ponad 7 tys. w handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErqhtoy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(652)
Mezczyzna
miesiąc temu
Jak dla mnie produkty z zagranicy nie ustępują tym polskim no jedynie cena. Zawsze będę kupował patrząc na cene a nie patriotyzm.
agentbolek
miesiąc temu
J-23 znowu nadaje
wsiadam
miesiąc temu
w polskiego elektryka i pędzę do Lidla
bErqhtoz
Nemo
miesiąc temu
Niemozna słuchać tego Pinokia , mam wrażenie że to człowiek niepełnosprawny.... Premierze zacznij pomagać gospodarce rolnikom, nie będzie trzeba prosić Polaków żeby kupowali polskie produkty, masz rozum rączki podpisz ustawy wreszcie odpowiednie
Mba
miesiąc temu
Sposób, żeby żyć bezstresowo i jeść zdrowo to trzeba być przynajmniej 50% samowystarczalnym. Ale żeby to zrobić trzeba trochę popracować i być zaradnym życiowo. W dzisiejszych czasach młodzi wybierają wygodne życie w blokowiskach i chemiczną żywność z biedronki.
...
Następna strona