Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Wybór prezesa TVP. Braun: "Jacek Kurski jedynie tymczasowo oddelegowanym zastępującym"

745
Podziel się:

Komunikat TVP o "powierzeniu pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu TVP" Jackowi Kurskiemu nie ma mocy prawnej - mówi money.pl już po posiedzeniu Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun, jeden z jej członków.

Jacek Kurski wraca za stery TVP? Tymczasowo.
Jacek Kurski wraca za stery TVP? Tymczasowo. (East News)
bETASBLp

- Prawo nie przewiduje sytuacji, jaka zgodnie z anonimowym komunikatem umieszczonym na stronie internetowej TVP powstała w zarządzie TVP - zaznacza w rozmowie z money.pl Juliusz Braun, jeden z członków Rady Mediów Narodowych, która dziś miała obradować nad wyborem nowego prezesa TVP.

Przypomnijmy, że zarząd TVP w piątek chwilę po południu, a więc na półtorej godziny przed planowanym posiedzeniem RMN, wystosował komunikat, z którego wynika, że w związku rozpoczynającym się 27 lipca urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu zostało ono powierzone Jackowi Kurskiemu.

bETASBLr

Decyzja zarządu TVP jest dość niezrozumiała. Z komunikatu nie wynika, na jakiej podstawie "zostało powierzone" ani kto właściwie powierza. Poprosiliśmy TVP o doprecyzowanie komunikatu, ale do momentu publikacji nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi w tej kwestii.

Sprawa poruszona została na Radzie Mediów Narodowych. W końcu to ona miała dziś zebrać się, aby wybrać nowego prezesa TVP. Jednak przewodniczący Krzysztof Czabański poinformował, że wycofuje punkt dotyczący wyboru prezesa TVP, ponieważ nie zgłoszono żadnego kandydata.

Zobacz także: Obejrzyj: Wyniki wyborów 2020. Bosak o kampanii Dudy. Zwraca uwagę na jedną rzecz

- Pytany przeze mnie o komunikat opublikowany dziś w południe na stronie TVP stwierdził, że nie wiemy, co to znaczy, że Jackowi Kurskiemu "zostało powierzone" pełnienie obowiązków ani przez kogo obowiązki zostały powierzone. W tej sytuacji złożyłem wniosek o uzupełnienie porządku obrad o punkt "Omówienie zasad przeprowadzenia konkursu na stanowisko prezesa zarządu TVP" - relacjonuje money.pl Juliusz Braun. Wniosek jednak został odrzucony głosami pozostałych członków: Czabańskiego, Kruk i Lichockiej.

bETASBLx

Do sytuacji w TVP Rada Mediów Narodowych wróciła jednak w końcowej części posiedzenia. Jak wyjaśnia nam były prezes TVP Juliusz Braun, Rada Nadzorcza może - w przypadku wakatu w zarządzie - oddelegować do pełnienia funkcji tylko kogoś z grona członków rady nadzorczej. P.o. prezesa jest więc do 7 sierpnia p. Maciej Łopiński. Prezes, udając się na urlop, powinien wskazać tego członka zarządu, który go zastępuje - ale nie "pełni obowiązki prezesa”.

Kim więc jest obecnie Jacek Kurski w TVP? - Na pewno nie pełniącym obowiązki pełniącego obowiązki - ironizuje Braun. - Jacek Kurski został jedynie tymczasowo oddelegowany w zastępstwie pana Łopińskiego - dodaje.

W chwili gdy 7 sierpnia Maciej Łopiński po urlopie powróci do rady nadzorczej i zwolni funkcję prezesa zarządu, w zarządzie powstanie wakat, a powierzenie zastępstwa wygaśnie. - Taka interpretacja zyskała poparcie wszystkich pozostałych członków Rady. Przewodniczący Czabański pilnie zwróci się do zarządu TVP o wyjaśnienia - zaznacza nasz rozmówca.

bETASBLy

To oznacza, że po 7 sierpnia albo zarząd ponownie kogoś oddeleguje, albo Rada Mediów Narodowych zbierze się ponownie i wybierze nowego prezesa TVP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETASBLS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(745)
pola
rok temu
akurat tvp tylko zyskała na jego kandydaturze. Był Prezesem a wtedy telewizja polska pokazała jaka jest ważna ile robi dla widza, sama niejednokrotnie dzięki dobrze ustawionym programom miałam co oglądać.
.....
rok temu
Wolę, żeby to Kurski kierował TVP, bo inaczej zachodnie media położą łapę na życiu Polaków. Czy ktoś inny bez TVP miały szanse w wyborach na prezydenta czy też do parlamentu, jak ci namaszczeni przez TVN i inne zachodnie media. Taki Duda miałby może 5%, resztę Trzaskowski. Wbrew pozorom, to istnienie dwóch mediów: TVP i TVN daje w miarę równe szanse. Oczywiście TVN nie jest same, więc pozostałe media wespół, zespół działają razem (76% - to media zachodnie z TVN włącznie). Reasumując - zlikwidowanie TVP, spowodowałoby ustawienia nam życia przez zachód (Lewacka Ameryka, Niemcy i Francja).
andrzej
rok temu
Dla mnie to kolejna sprawa sztucznie rozdmuchana przez opozycję. Jak się sprawdził w poprzednich latach, to niech dalej pełni sobie tą funkcję, w końcu ma już pewne doświadczenie.
bETASBLT
Telewidz
rok temu
Czekam na dalszy rozwój Kasty, Broniarza, czamych marszy czyli Aborcja i eutanazja na tak. Może nawet jakiś program o wyjściu Polski z UE. Konstytucja art 13 a sprawa lewicy?
oleg
rok temu
i tak trzymać do końca świata i jeden dzień
...
Następna strona