Trwa ładowanie...
bEpJbGlh

Notowania

Przejdź na

Wybory 2020. Głosowanie przez internet? "Zbyt duże ryzyko"

28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Czy resort cyfryzacji jest na to gotowy? - Jesteśmy przygotowani. Jeszcze pracujemy nad usługą zawnioskowania o głosowanie korespondencyjne, będzie dostępna na dniach. Jako Ministerstwo Cyfryzacji dajemy możliwość dopisania się do spisu, czy też rejestru wyborców. Na stronie gov.pl usługa jest już dostępna, można to zrobić najpóźniej na 5 dni przed terminem wyborów - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Pytana o to, dlaczego nie można oddawać głosu przez internet, odpowiedziała, że wprowadzenie takiego rozwiązania wymaga zgody każdej stron na scenie politycznej, również opozycji. - Jeśli taka zgoda będzie, to taka decyzja zostanie podjęta. Na razie ryzyko wydaje się zbyt duże - dodała.

0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bEpJbGlt
KOMENTARZE
(6)
Emert
rok temu
Kopertowe bo Sasin już kreśli krzyżki...
baska
rok temu
Ryzyko, że frekwencja będzie za duża ;)
st.dziadek
rok temu
Głosowanie przez Internet jest mniejszym ryzykiem niż koperty!Podać adresy e-mail kandydatów i kto na kogo zechce do tego wyśle swój wybór,na pewno nie wyślę do tego którego cała Polska nienawidzi.
bEpJbGlL
j23
rok temu
bo wtedy obywatele nie daliby sie oszukac. jest dowod . a tak SN po pisowsku uniewazni jakby co wybory
Ela
rok temu
Skoro wiekszosc rzeczy trzeba zalatwiac obecnie poprzez internet, to dlaczego panstwo polskie nie umie ogarnac prostego tematu?? Bo nie chce.