Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory 2020. Głosowanie w Splicie trwało do pierwszej w nocy

Nie wszędzie głosowanie w wyborach prezydenckich zakończyło się o godzinie 21:00. W chorwackim Splicie Polacy głosowali do pierwszej w nocy - podała PKW. Na miejscu był konsul i policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Milan Sabic / PIXSELL / Forum)
Polacy w Splicie ustawiali się w kolejce przez cały dzień.

- Głosowanie w Splicie zakończyło się o 1 w nocy. Głosy zostały już policzone i wprowadzone do systemu - powiedział Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji wyborczej na konferencji w poniedziałek rano.

- Nie ma możliwości, żeby wyborcy, którzy przyszli, nie mogli zagłosować - zapewniali w niedzielę przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej.

Choć PKW nie przedłużyła ciszy wyborczej, w wielu miejscach głosowanie nie skończyło się o 21. Nie tylko w polskich kurortach. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak informowała, że największe kolejki były prawdopodobnie w Splicie. W tym chorwackim mieście można było oddawać głos w polskim konsulacie.

Wyniki wyborów 2020. Przemówienie Andrzeja Dudy. Podziękował żonie, córce i wzruszonej Beacie Szydło. Obejrzyj wideo:

Jak przyznała Magdalena Pietrzak, w kolejce czekała tam "bardzo duża liczba chętnych" do głosowania.

Zgodnie z wytycznymi, każda osoba, która ustawiła się w kolejce, będzie mogła zagłosować w wyborach prezydenckich. W Splicie na końcu kolejki stanęła polska konsul. Jak dodaje PKW, nad przebiegiem głosowania w chorwackim kurorcie czuwała również lokalna policja.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2020

JamSory ale glosowanie powinno byc do 21

12-07-2020

AdamDo zagłosowania ostatniego wyborcy nie powinny być podawane wyniki wyborów-kuriozum.

12-07-2020

RymcioPo raz pierwszy odkąd sięgam pamięcią wyniki sondażowe są podawane w czasie głosowania. Cisza wyborcza zawsze była przedłużana.

Rozwiń komentarze (89)