Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Sondaże bliższe Trzaskowskiemu, bukmacherzy ze wskazaniem na Dudę

1327 reakcji
234
577
403
Podziel się

Druga tura wyborów coraz bliżej, a szanse kandydatów wydają się wyrównane. Najnowsze sondaże wskazują minimalną wygraną Rafała Trzaskowskiego, ale u bukmacherów wciąż faworytem pozostaje Andrzej Duda.

Druga tura wyborów coraz bliżej, a szanse kandydatów wydają się wyrównane.
Druga tura wyborów coraz bliżej, a szanse kandydatów wydają się wyrównane. (East News)
bCNffWKZ

Kto wygra w drugiej turze wyborów prezydenckich? Sztab obecnego prezydenta ma powody do niepokoju, bowiem kontrkandydat sukcesywnie odrobił stratę i według najnowszych sondaży ma szansę pokonać Andrzeja Dudę. Liczyć się będzie mobilizacja elektoratu i pozyskanie dodatkowych głosów od niezdecydowanych.

Na 4 dni przed rozpoczęciem ciszy wyborczej Rafał Trzaskowski zyskuje dodatkowy punkt procentowy przewagi nad Andrzejem Dudą - wynika z najnowszego badania portalu StanPolityki.pl.

bCNffWLb

Na dziś Rafał Trzaskowski może liczyć na 51,06 proc. głosów. Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosuje 48,94 proc. Polaków. Tym samym różnica między kandydatami przez weekend wzrosła do 2,12 p.p. - wynika z ostatniego sondażu wyborczego.

Obejrzyj Wzrost podatków i likwidacja trzynastek. Strategia na wyjście z kryzysu

Jednak wybory prezydenckie 2020 również można obserwować przez przez pryzmat zakładów bukmacherskich. Tam notowania wciąż jednak wskazują na obecnego prezydenta.

Kupon postawiony na faworyta zawsze jest tańszy. Na wtorek w STS jeden kupon na wygraną Andrzeja Dudy wyceniany jest średnio na 1,50, natomiast wskazanie na zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego wyceniane jest na 2,60. To oznacza, że stawiając 1 zł na kandydata PiS można wygrać zaledwie 1,50 zł i analogicznie 1 zł na Trzaskowskiego daje wygraną 2,60 zł).

bCNffWLh

Również zakładając się poprzez efortuna.pl faworytem pozostaje obecny prezydent. Tu kurs wynosi 1,52 na Dudę do 2,77 na Trzaskowskiego.

To oznacza w przybliżeniu 65,5 proc. szans na reelekcję Dudy i 34,5 proc. szans na zmianę lokatora Pałacu Prezydenckiego.

bCNffWLi

W sieci krąży kupon wystawiony przez internet, na którym ktoś postawił 220 tys. zł na wygraną Trzaskowskiego. Jeśli jego typowanie się sprawdzi miałby szansę wygrać 534 600 zł. Pojawiły się jednak wątpliwości do co do jego autentyczności. "Nie ma takiego kuponu" - pisze na Twitterze Maciej Nowak, szef bukmacherów w Fortunie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCNffWLC
403
234
577
25
19
19
50
KOMENTARZE
(403)
Niestety
4 tyg. temu
Trzaskowski to tak jak Tusk
Apel do trzas...
4 tyg. temu
Oddajcie Polakom 200 miliardów z OFE !!! To były uczciwie zarobione emerytury Polaków !!!
Ślepowron
4 tyg. temu
Znowu sondaż TVN u przecież Rafał juz dawno wygrał po co 2 tura
bCNffWLD
Stoicki staty...
4 tyg. temu
Wszystkie sondaże to ściema, bo ktoś za nie płaci, a ktoś inny dla niego je nagina. A bukmacherzy to jedyni niezależni eksperci - zatrudniają statystyków, tworzą skomplikowane modele i bardzo im zależy, żeby trafnie określić wynik. Co ciekawe, w ogóle nie zależy im na tym, czy wygra Duda, czy Trzaskowski. Oni tylko chcą wiedzieć kto i na tym zarobić. W ich modelach brane są pod uwagę nawet takie informacje, jaka będzie pogoda i czy to handlowa niedziala, ile było wypadków na drogach w ostatnim tygodniu i czy były opóźnienia pociągów. Czy przewidzą dokładny wynik? Nie, bo tego się nie da, ale będą bliżej, niż sondaże, bo mają droższe modele badawcze, więcej respondentów przepytują (tak, tak, oni też zlecają sondaże, tylko nie publikują ich wyników, bo trzymanie tajemnicy im się opłaca).
Kolejny raz s...
4 tyg. temu
Jak kłamią TVN GW i lis..... U nich zdecydowanie wygrywa czajka i twierdzą że to uczciwe sondaże....
Najnowsze komentarze (403)
Kasia
3 tyg. temu
Dobrze trzymałam kciuki !!! - pan Andrzej Sebastian Duda 10 413 094 głosy, tj. 51,21%; - Brawo !!! Gratuluję !!!
Kasia
3 tyg. temu
Trzymam kciuki za Pana Andrzeja DUDĘ !
Starszy
3 tyg. temu
My 60 plus nie wykształceni jak jak Rafał ale kulturalni głosujemy na pana Dudę bo jesteśmy Polakami i popieramy co Polskie ! - obserwujemy jak urzędujacemu prezydentowi Warszawy puszczają nerwy. Obiecuje wszystko co się da. Jeszcze chwila i rozda złote nocniki. Żałosny kłam......
rumpel
3 tyg. temu
Sprawa jest prosta. Eurosponsorzy POKO w zamian za utratę hucpy na VATcie żądają od Tchórza.wskiego, Jaśkowiaka i kumpli innej formy dojenia narodu tubylczego. Wpadli na pomysł utworzenia pośredniczących firm zarządzających. Jednym słowem wyprowadzania zysków z Polski - POwcy nie bardzo mają się jak postawić, ponieważ zniknęliby z polityki.
Dudek
3 tyg. temu
A co Tusk był zły! Pobudował stadiony , 3520 km. Dróg szybkiego ruchu i autostrad
ncvb
3 tyg. temu
Bukmacherzy wiedzą co mówią i ufam że tak będzie tym razem, że mają rację:)
naprzód wybor...
3 tyg. temu
...otwiera się szansa , aby zostać młodym , pięknym i bogatym !!!:) obstawiajcie rafa lalkę !!!
Kanis
3 tyg. temu
Stawiam 54% na lepszego. Bukmacherzy mają rację.
bCNffWLv
zxc
3 tyg. temu
Bukmacherzy zakładają, że wybory będą sfałszowane. I kto wie czy nie mają racji.
STILL NORMAL
3 tyg. temu
Niestety wygra Duda. Dla 85% Polaków 2+2 x 2 = 8.
Dawid
4 tyg. temu
Który z nich jest gorszy dla Polakow - oto jest pytanie. Bo dobry dla Polski nie jest żaden z nich. Jeden dobry dla Niemców, a drugi dla amerykańskich zbrodniczych syjonistów.
Olo
4 tyg. temu
Rafi Trzuszkowski po tym jak został prezydentem Stolycy, podniósł opłaty za wywóz śmieci. Nie o 2 czy 5 zł, tylko 20-30. Módlcie, żeby nie wygrał !!! - Katastrofa.... !!
Kasia
4 tyg. temu
Trzymam kciuki za Pana Andrzeja DUDĘ !
Wyborcy
4 tyg. temu
Brawo Panie Prezydencie Duda ! Dziękujemy !
...
Następna strona