Trwa ładowanie...
bCYMqSoR

Notowania

Sts – Wszystkie wiadomości

33
16.09.2020 12:47

BUKMACHERZY
 / 
Luki w polskim prawie, pieniądze wyciekają. "Uszczelnianie cały czas musi postępować"

- Jako branża wielokrotnie zgłaszaliśmy Ministerstwu Finansów, że rejestr domen zakazanych i tych firm bukmacherskich, które nie mogą w Polsce działać, jest trochę ułomny i dość łatwo go obejść - mówił w programie "Money. To się liczy" prezes STS Mateusz Juroszek. Jak tłumaczył, wystarczy na przykład zmienić adres domeny. - Tak naprawdę ściganie tych firm jest dość trudne. Prawo jest lepsze, niż było, ale nie jest idealne. Tu są pieniądze, które łatwo podnieść. Dużo się mówi, że będziemy mieli deficyt, że trzeba szukać pieniędzy. Te pieniądze są w szarej strefie i bardzo łatwo je zabrać. Wystarczy zablokować w Polsce płatności do nielegalnych firm bukmacherskich czy nielegalnych kasyn - dodał.

2
16.09.2020 12:39

STS
 / 
Pandemia dała branży po kieszeni. "Nasz biznes bardzo odbił w lipcu"

Kilka miesięcy temu podliczali, że na pandemii stracili kilkadziesiąt milionów złotych. Jak teraz, po omdrożeniu gospodarki - w tym także rozgrywek sportowych - radzi sobie bukmacher STS? - Straty, które ponieśliśmy, są duże. Cały rok nie będzie taki, jak planowaliśmy. Obojętnie jak dobra będzie jesień, nie nadgonimy dwóch, trzech miesięcy całkowicie bez sportu - mówił w programie "Money. To się liczy" prezes STS Mateusz Juroszek. - Bardzo się cieszę, że świat sportu poradził sobie z tą pandemią, bo to jest ważne nie tylko dla firm bukmacherskich, ale w ogóle dla ludzi. Nasz biznes bardzo mocno odbił w lipcu i sierpniu. Dzisiaj szykujemy się na mocną końcówkę roku. Liczę, że ten rok zamkniemy na jakimś sensownym poziomie. I szykujemy się kolejne dwa mocne lata: z mistrzostwami Europy i mistrzostwami świata w piłce nożnej - zapowiadał. Jak dodał, pandemia nie spowodowała, że jego firma musiała z tego powodu zwalniać pracowników.

2
16.09.2020 11:53

BUKMACHERZY
 / 
Lech Poznań - Hammarby. Sponsor tłumaczy zmianę logo na koszulkach

W środę Lech Poznań zagra mecz z Hammarby Sztokholm w ramach Ligi Europy. Piłkarze polskiego klubu nie będą jednak mieli na koszulkach logo swojego sponsora - bukmachera STS. Zabraniają tego bowiem szwedzkie przepisy. - Wspólnie z Lechem stwierdziliśmy, że lepiej będzie udostępnić to miejsce naszej fundacji Sport twoją szansą. Bo wtedy wszyscy na tym zyskujemy i możemy pokazać, że respektowanie prawa w Polsce jest bardzo ważne - tłumaczył w programie "Money. To się liczy" Mateusz Juroszek, prezes STS. W Polsce działa to podobnie - część sponsorów zagranicznych drużyn, które przyjeżdżają na mecze nad Wisłę, nie jest legalnie zarejestrowanymi u nas bukmacherami. - Jeżeli drużyna przyjeżdża i po stadionie Legii Warszawa chodzą zawodnicy z nielegalną reklamą, to jest łamanie prawa - komentował sytuację, w której zespół Omonii Nikozja miała na koszulkach logo rosyjskiego bukmachera, który w Polsce jest wpisany na listę zakazanych przez ministerstwo finansów firm.

403
07.07.2020 16:41

WYBORY 2020
 / 
Wybory prezydenckie 2020. Sondaże bliższe Trzaskowskiemu, bukmacherzy ze wskazaniem na Dudę

Druga tura wyborów coraz bliżej, a szanse kandydatów wydają się wyrównane. Najnowsze sondaże wskazują minimalną wygraną Rafała Trzaskowskiego, ale u bukmacherów wciąż faworytem pozostaje Andrzej Duda.

1
06.07.2020 10:16

TECHNOLOGIE
 / 
STS przejął czeską spółkę technologiczną. Juroszek: "To niezwykle ważna inwestycja"

STS przejmuje czeską spółkę Betsys. Jest ona głównym dostawcą rozwiązań IT dla bukmachera w Polsce, zarówno na potrzeby kanałów online, jak i retail.

bCYMqSoT
319
06.06.2020 15:29

KORONAWIRUS
 / 
Mateusz Juroszek dla money.pl. "Przez pandemię straciłem kilkadziesiąt milionów złotych"

Przez całkowite zamrożenie rozgrywek sportowych Mateusz Juroszek stracił kilkadziesiąt milionów złotych. - Powiedziałem żonie i ruszyliśmy dalej - mówi money.pl prezes STS Zakładów Bukmacherskich. Zdradza również, że z powrotu futbolu najbardziej ucieszył się… jego ojciec.

30.04.2020 11:28

SPONSORING
 / 
STS ograniczy sponsoring? "Sytuacja nie jest kolorowa"

- Nie zazdroszczę prezesom klubów piłkarskich sytuacji, w jakich się znaleźli - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Mateusz Juroszek, prezes zakładów bukmacherskich STS. Firma Juroszka to jeden z największych sponsorów wielu polskich klubów. - Zaczęliśmy się przyglądać umowom sponsoringowym, ale staramy się rozmawiać z klubami na ten temat - mówi Juroszek. Jak dodaje gość programu "Money. To Się Liczy", kluby będą obecnie skłonne do renegocjacji umów, co w konsekwencji będzie oznaczało, że dla niego będzie taniej. - Na pewno wydamy mniej na sponsoring - tłumaczy. Juroszek podkreśla, że wszelkie decyzje będę podejmowane na podstawie tego, jak rozwinie się sytuacja gospodarcza w kraju. - Ja nie jestem w stanie dziś powiedzieć, ile Polacy będą mieli pieniędzy w przyszłym roku. A od tego wszystko zależy - mówi.

5
30.04.2020 8:29

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Tarcza 3.0. Wystarczająca pomoc dla firm?

Dziś w "Money. To się liczy". Pytamy o kolejną odsłonę tarczy antykryzysowej. Czy pomoże uratować pracowników przed zwolnieniami? Gościem będzie Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. W drugiej części o sytuacji zakładów bukmacherskich mówi Mateusz Juroszek, prezes STS. Zapraszamy od 9.15.

15
20.08.2019 15:55

BUKMACHERKA
 / 
Łukasz Piebiak odszedł. Za każde 100 zł postawione na dymisję bukmacherzy nieźle płacili

Łukasz Piebiak złożył dymisję ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości. Jeśli ktoś zdecydował się zaryzykować i postawił 100 zł na taki scenariusz, jest bogatszy o 73,36 zł netto.

bCYMqSoZ
1
21.12.2018 11:49

HAZARD
 / 
Bukmacherka pędzi dzięki nowemu prawu. W 2019 obroty zbliżą się do 6 mld zł

Obroty legalnej branży bukmacherskiej mogą sięgnąć 5,86 mld zł w 2019 r., co oznacza wzrost o 15% wobec 5,1 mld zł wartości rynku szacowanej w tym roku, zakłada Stowarzyszenie na Rzecz Likwidacji Szarej Strefy Zakładów Wzajemnych w Polsce ,,Graj Legalnie".

3
09.05.2018 10:56

BIZNES
 / 
Polski bukmacher chce podbić Afrykę. "Miliony ludzi i bogacące się społeczeństwo"

Star-Typ-Sport, znany w Polsce po prostu jako STS, stawia na Afrykę. Trwają już rozmowy, które mają pomóc wystrzelić firmie z zyskami.

10
12.05.2017 12:45

STS
 / 
Wirtualne sporty zastąpią jednorękich bandytów? Bukmacherzy już mogą liczyć zyski

Legalni bukmacherzy wchodzą w twardy hazard. Po co czekać na spotkanie z Messim czy potyczkę Radwańskiej, skoro można zagrać w wirtualną grę widoczną na ekranie telewizora czy komputera przez całą dobę. Pełen automatyzm gry może przyciągnąć osoby, które dotąd pociągały za wajchę jednorękiego bandyty.