Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Polexit? Można już obstawiać u bukmachera, do kiedy Polska opuści Unię Europejską

266
Podziel się:

Nie milkną echa unijnego budżetu i groźby weta postawionej przez Polskę i Węgry. W naszym kraju pojawiły się już zakłady dotyczące tego, który kraj następny opuści Unię Europejską. Co ciekawe ani Polska, ani Węgry nie mają najniższego kursu.

Polexit? Można już obstawiać u bukmachera, do kiedy Polska opuści Unię Europejską
Polexit? Można już obstawiać, do kiedy Polska opuści Unię Europejską. (Unsplash.com, STS, Guillaume Périgois, kolaż: money.pl)

Polska i Węgry wspólnie wytaczają najcięższe działa wobec unijnego budżetu. Oba kraje grożą zawetowaniem budżetu, ponieważ nie godzą się na powiązanie wypłat funduszy z mechanizmem praworządności. W czwartek Sejm przyjął uchwałę wspierającą rząd w negocjacjach z UE.

Z politycznego zamieszania korzysta STS. W ofercie bukmachera pojawił się szereg zakładów dotyczących Unii Europejskiej i przyszłości Polski w tym związku państw. Jeden z nich brzmi: które państwo jako następne (po Wielkiej Brytanii) opuści Unię. Zakłady mają ważność do 31 grudnia 2024 roku.

Ani Polska, ani Węgry w tym przypadku nie dzierżą palmy pierwszeństwa. Liderem w tym zestawieniu są bowiem... Włochy, których kurs wynosi 4,75. To oznacza, że jeżeli ktoś postawiłby 100 złotych na to, że Włosi opuszczą UE do końca 2024 roku, wygrałby 418 złotych.

Na drugim miejscu z kursem 6 jest Polska. Trzecie miejsce przypadło Węgrom (kurs 6,75). Jeżeli zatem postawimy 100 złotych na któryś z tych dwóch państw, to możemy wgrać odpowiednio 528 złotych i 594 złote.

Zobacz także: Zobacz: Budżet UE. Nie będzie pieniędzy? Kościński: nie przyjmuję takiego wariantu

Natomiast na drugim biegunie znajdują się Malta (75) i Luksemburg (75). Postawienie "setki" na któreś z tych państw oznaczałoby możliwość wygrania 6,6 tys. złotych.

Jest też zakład na to, które z krajów szybciej wyjdzie ze struktur unijnych. I tak Polska - zdaniem analityków bukchmacherów - wyjdzie później z UE niż Włochy. Dlatego też kursy w takim pojedynku wynoszą 1,7 dla Włochów i 2,01 dla Polski.

Ale jeżeli zestawić nasz kraj z Węgrami, to w takim wypadku gracz wygra mniej, jeżeli postawi na Polskę. Kurs bowiem przy takim pojedynku wynosi 1,8 na Polskę i 1,88 na Węgry.

Nie zabrakło też pytań o to, kiedy w Polsce odbędzie się referendum ws. wyjścia z UE oraz do kiedy nasz kraj wyjdzie ze struktur unijnych.

W przypadku referendum - jeżeli ktoś wierzy, że odbędzie się ono do 30 czerwca 2021, to za postawione 100 złotych zarobić może 1584 złote, bowiem kurs na taką datę wynosi 18. Ale już wygrana będzie znacznie mniej okazała, jeżeli sądzimy, że głosowanie odbędzie się do 30 czerwca 2023 roku. Kurs na tę datę wynosi 8, więc przy postawieniu 100 złotych można wygrać 704 złote.

A kiedy Polska miałaby wyjść z Unii Europejskiej? Kurs na wariant błyskawiczny tj. do grudnia 2021 roku, został oszacowany przez analityków STS na 25. Przy postawieniu 100 złotych wygrać można 2200 złotych.

Scenariusz, w którym Polska miałaby opuścić UE do grudnia 2023 roku, ma kurs na poziomie 12. 100 złotych zatem zagwarantowałoby 1056 złotych.

STS natomiast nie udostępnił zakładu, w którym można obstawić, że Polska do 2024 pozostanie w strukturach unijnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(266)
bosak
7 miesięcy temu
To nie Polska opuści Unię to unia się rozpadnie przez swoją ciemnotę i agresywną zawziętość. Niemiecka agresja zaczyna szkodzić inny krajom wspólnoty . Anglie wygnał Tusk pozostałe kraje wygania Merkel a Rosja zaciera łapy.
sceptyk
rok temu
Moje miasto (100 tys) znika z mapy i wyludnia się od 20-tu lat.Sklepy,restauracje,sale widowiskowe,dancingi,bazary ,zakłady produkcyjne i usługowe itd ..wszystko zniszczone,nie ma nic a takie nadzieje były w latach 90-tych i ludzie otwierali rodzinne biznesy.Przęklęty niech będzie moment wejścia do UE
GoscWawa
rok temu
A niech Polska wyjdzie z tej UE, wtedy kraje, które będą chciały utworzą Stany Zjenoczone Europy i pogłębią współpracę, dzięki czemu staną się światową potęgą gospodarczą. Polska będzie takim meksykiem lub Kolumbią Europy, bez znaczenia i wpadnie w sidła Rosji. Dopier Polacy zobaczą jaki to będzie raj, skoro im tak źle w tej UE. Skoro Polacy głosowali na PiS to znaczy, że nie chcą być w UE. Ta partia cały czas mówiła, że jest eurosceptyczna, a większość mimo to na nich głosowała.
Www
rok temu
Ciemne masy nie rozumieją, że chodzi o obronę suwerenności. Że jak się raz na to zgodzimy to już zawsze będzie o nas decydował gościu z Francji czy Holandii. Poczytajcie a nie tylko jak te baranki powtarzacie co wam napiszą.
Pol
rok temu
Co za brednie.
...
Następna strona