Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Angelika Sokal-Szewczyk
|
aktualizacja

Wybudowali dom w pięć dni. 65 mkw. za 390 tys. zł

Z zewnątrz dom wygląda surowo i minimalistycznie. Właściciele przyznają, że chcieli, aby bryła przypominała nowoczesną stodołę. Po wejściu do środka wszystko się zmienia. - Zależało nam na tym, aby dom był klimatyczny, wygodny, ciepły. Wnętrza urządziliśmy w stylu "farmhouse cottage" - opowiada właścicielka, Anna Pawłowska. - Trochę jak u babci - dodaje. Najciekawsze jednak jest to, w jaki sposób dom został zbudowany. Powstał bowiem z paneli SIP, strukturalnych izolowanych paneli, w zaledwie pięć dni. Układa się je obok siebie i na sobie w taki sam sposób, jak dzieci budują domki z klocków. Koszt budowy domu o powierzchni użytkowej 65 mkw. (stan surowy zamknięty) wyniósł 150 tys. zł. Wykończenie i urządzenie pod klucz zwiększyło tę kwotę do ok. 390 tys. zł. O szczegółach dotyczących budowy, urządzenia, aranżacji i o dokładnych kosztach opowiada w programie "Pomysł na dom" Kuba Jankowski.

199
Podziel się:
KOMENTARZE
(199)
Haris
rok temu
Jak budowaliśmy dom z Termalica to poszło szybko, ale nie w 5 dni haha mocne.
ryso
rok temu
Myślę, że metraż to sprawa indywidualna - jeśli 65 jest ok, to czemu nie? Choć co do techniki mam mieszane uczucia - teraz jednak dużo bardziej sprawdzają się bloczki betonowe termalica. Lepiej pod względem termoizolacji choćby na przykład.
olo
rok temu
65 m2 to raczej domek dla pary bez dzieci lub dom letniskowy a nie dom dla rodziny z pociechami w tym 2-im wypadku minimum to 80 m2 i oprócz dziennej przestrzeni wspólnej 3 oddzielne pokoje
franek
rok temu
a co myślicie że ile będzie kosztować? Zus za pracownika w ciągu pięciu lat 100%w górę, materiały w dwa lata 30% w górę do tego inflacja. Niedługo was nawet na tą "budę dla psa" nie będzie stać. Podziękujcie Pisiorom. Jak to mówi mój teść nawet za PO nie było takiej drożyzny , chory człowiek....
Doinformowany
rok temu
Po co wypisywać takie bzdury nie 5 dni tylko w fabryce prefabrykatów budowlanych 6 tygodni, czyli 47 dni. Na dodatek cena za 1 m 2 dokładnie 6000 to jest lekka paranoja.
...
Następna strona