Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PGO
|
aktualizacja

Wyciek ze skrzynki mailowej Daniela Obajtka? Orlen zabiera głos

Podziel się:

Grupa Orlen zwróci się do służb z wnioskiem o weryfikację materiałów - zapowiada koncern w odpowiedzi na pytanie money.pl o wyciek rzekomych prywatnych wiadomości ze skrzynki mailowej prezesa Daniela Obajtka. Korespondencja, którą ujawnił serwis Poufna Rozmowa, miała zawierać wiadomość od Marty Kaczyńskiej, bratanicy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wyciek ze skrzynki mailowej Daniela Obajtka? Orlen zabiera głos
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

W piątek, 2 września, na stronach serwisu Poufna Rozmowa rozpoczęto publikację rzekomych wiadomości ze skrzynki mailowej Daniela Obajtka. Chodzi o e-maila, którego nadawcą miała być Marta Kaczyńska - córka byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, bratanica prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Datowany na luty 2018 r. e-mail miał nie zawierać treści, a jedynie załącznik z CV.

"PKN Orlen nie komentuje materiałów publikowanych na portalu 'poufnarozmowa.online', powstałych w oparciu o źródła, których wiarygodności nie można potwierdzić" - stwierdza koncern w odpowiedzi na pytanie money.pl o wyciek rzekomych prywatnych wiadomości ze skrzynki mailowej prezesa Obajtka.

Koncern informuje, że sprawą wycieku rzekomych e-maili szefa Orlenu mają zająć się służby.

W przypadku publikacji portalu 'poufnarozmowa.online' Grupa Orlen również zwróci się do służb z wnioskiem o weryfikację materiałów - zapowiada koncern w odpowiedzi dla naszej redakcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Budka ostro o Obajtku. "Dyzma naszych czasów"

Wyciekł e-mail prezesa PKN Orlen? Koncern mówi o atakach dezinformacyjnych

Biuro prasowe spółki wskazuje, że w ostatnich miesiącach Orlen był "obiektem wielu udokumentowanych ataków dezinformacyjnych, mających na celu destabilizację działalności firmy i rynku energetycznego w regionie". Podkreśla przy tym, że treści "były dystrybuowane w sposób zautomatyzowany przez profile aktywne wcześniej w przypadku działań dezinformacyjnych dotyczących między innymi szczepień oraz ukraińskich uchodźców".

W dalszej części komunikatu przesłanego money.pl Orlen wymienia ataki dezinformacyjne dotyczące dostaw paliw po wybuchu wojny w Ukrainie czy kwestii inwestycji energetycznych.

W trybie ciągłym, prowadzona jest kampania oszustw zachęcających do inwestowania w projekty Grupy Orlen, w której bezprawnie wykorzystywany jest wizerunek firmy. Kampania ta prowadzona jest również z wykorzystaniem infrastruktury znajdującej się poza granicami Polski - czytamy.

Poufna Rozmowa: CV w e-mailu do Daniela Obajtka

Po tym, jak rzekomy e-mail Marty Kaczyńskiej do Daniela Obajtka wyciekł do sieci, dziennikarze "Gazety Wyborczej" zadzwonili na numer telefonu podany w CV zawartym w wiadomości. Kobieta, która odebrała, nie odpowiedziała na pytanie, jak jej dane mogły znaleźć się w mailu do Obajtka, zaznaczając, że nie może rozmawiać, ponieważ jest w pracy. "Nazwisko protegowanej Marty Kaczyńskiej nie pojawia się nigdzie na stronach państwowych źródeł" - podkreśla "GW".

Witajcie! Teraz zawartość skrzynki pocztowej Daniela Obajtka będzie publikowana na naszym portalu! W najbliższym czasie zwiększy się liczba źródeł, w których będziemy publikować informacje. Śledź nasze publikacje, aby nie przegapić najciekawszych wiadomości - zapowiedział serwis.

Od początku czerwca 2021 r. w sieci pojawiają się zrzuty ekranu mające pochodzić z prywatnej skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka oraz innych polityków PiS. Jak dotąd nie przedstawiono dowodów na to, że wiadomości są sfałszowane. Pojawiły się za to wypowiedzi polityków z obozu rządzącego, wskazujące, że część z nich może być prawdziwa. Niektórzy potwierdzali, że są nadawcami lub adresatami części wiadomości. Byli to m.in. Jacek Sasin i Patryk Jaki.

- Część jest prawdziwa, część jest zmanipulowana, część jest całkowicie fałszywa - stwierdził niedawno szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, pytany o wyciek e-maili.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl