Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydobycie wstrzymane. Górników z kopalni "Silesia"czekają zwolnienia

Związkowcy w kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach zostali powiadomieni o planowanych zwolnieniach grupowych. Wciąż nie wiadomo ile osób straci pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pgsilesia.pl)
PG Silesia to jeden z dwóch największych pracodawców w Czechowicach-Dziedzicach.

Należące do czeskiego koncernu EPH Przedsiębiorstwo Górnicze "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach poinformowało związki zawodowe w kopalni o planowanych zwolnieniach grupowych - donosi RMF FM. Czeski właściciel już wcześniej zapowiadał, że przed końcem 2021 roku eksploatacja zostanie zakończona.

Do pierwszych zwolnień miałoby dojść między wrześniem tego roku a marcem przyszłego roku - zapowiedziała w rozmowie z RMF FM rzeczniczka "Silesii". Na sytuację w kopalni wpłynął również kornawirus, którego wykryto u górników. Wydobycie zostało wstrzymane.

Ostatniego dnia lipca podczas walnego zgromadzania podjęto wówczas uchwałę o realizacji planu krótkoterminowego, który oznacza wydobycia węgla tylko do końca 2021 r. Wdrożony ma być proces likwidacji kopalni. W uchwale zapisano, że zakład może być sprzedany Skarbowi Państwa bądź prywatnemu inwestorowi.

Jak pisała parę dni temu "Gazeta Wyborcza", kopalnią może być zainteresowany m.in. amerykański inwestor. Jak przekazał dziennikowi Grzegorz Babij, przewodniczący "Solidarności" w PG Silesia, zakładem zainteresowane są łącznie cztery firmy.

Dziennik przypomina, że PG Silesia to jeden z dwóch największych pracodawców w Czechowicach-Dziedzicach, obok zakładu Valeo.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2020

gonzoA przecież to PO miało likwidować kopalnie, a nie wasz ukochany PIS. Ciekawe, co na to Duda z Kacperkiem.

07-08-2020

xe3xCzesi kupili kopalnie po polskiej stronie zrobili tunele do czeskiej strony a teraz zamkna kopalnie po ,polskiej streonie bo po co płacic podatki … Czytaj całość

07-08-2020

J-23No cóż..w Polskę idziemy drodzy panowie..w Polske idziemy...czas najwyższy..

Rozwiń komentarze (108)