Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Wyjazdów na zimowiska nie będzie. Rozporządzenie dopuszcza tylko półkolonie

5
Podziel się:

To nie prośby czy rekomendacje, lecz zakaz. Opublikowane w poniedziałek rozporządzenie zabrania, z niewielkimi wyjątkami, organizacji zimowisk poza miejscem zamieszkania dzieci. Dopuszczalne będą natomiast półkolonie.

Wyjazdów na zimowiska nie będzie. Rozporządzenie dopuszcza tylko półkolonie
W tym roku wyjazdów zimowych nie będzie (Pixabay)

W Dzienniku Ustaw ukazało się w poniedziałek rozporządzenie, które reguluje przeprowadzanie egzaminów końcowych w tym trudnym i nietypowym roku szkolnym. Ponadto akt ten określa zasady organizacji wypoczynku w czasie ferii zimowych.

Niespodzianek nie ma. Rozporządzenie wprowadza zakaz organizacji wypoczynku w czasie przerwy świątecznej. W okresie ferii zimowych dopuszcza się organizację wypoczynku w miejscu zamieszkania, tzw. półkolonie dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I–IV szkoły podstawowej.

Wyjazd poza miejsce zamieszkania dopuszczalny będzie w jednej tylko sytuacji: możliwe będzie organizowanie obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego oraz oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Zobacz także: Ferie w domu. Burmistrz Karpacza: dla nas to gwóźdź do trumny

Organizatorami wypoczynku w tych dwóch dopuszczonych formach będą mogły być wyłącznie: szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące szkoły lub placówki oraz stowarzyszenia i inne organizacje, w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki. Jak widać, na liście tej nie ma komercyjnych biur podróży.

Nowelizacja wejdzie w życie 22 grudnia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
złyrodzic
3 lata temu
Przecież akademie, kluby sportowe mogą organizować obozy sportowe dla dzieci ... nie podlegają MEN a Ministerstwu Sportu - zgodnie z wczorajszym rozporządzeniem oni mogą organizować obozy ale zwykłe ferie dla dzieci już nie mogą być organizowane. Pytam się w takim razie czym dla Premiera i reszty różni się obóz np. piłkarski od kolonii ? I to i to można zorganizować w niewielkich grupach. CHORY KRAJ ...
Ofca
3 lata temu
Wystarczy ze Szkola stworzy klasy mistrzostwa sportowego i jechać można?
.Xx
3 lata temu
Te dzieci, za kilka lat będą miały prawa wyborcze a wtedy podziękują za to co im teraz władze robią.
Natmi
3 lata temu
A co z młodzieżą , która cały rok trenuje w klubach narciarstwo zjazdowe? Oni często wygrywają z młodzieżą szkół sportowych , a teraz po całym roku harówki ( codziennie nauka i treningi , co 2 tygodnie wyjazdy na treningi zagranicą i nadrabianie materiału w szkole) brak możliwości treningów na stokach , brak możliwości wyjazdu na obozy treningowe - całoroczna praca będzie zaprzepaszczona , bo chcą chodzić do normalnych szkół i poświęcać każda chwilę na sport. Za to rząd ich chce karać?
kim
3 lata temu
Lepiej jakbyście nic nie robili - partacze. Zostaniecie rozliczeni wraz ze swymi pseudo-doradcami.