Trwa ładowanie...
bEKwaHUB
Notowania
Przejdź na

Wyłączenia fotowoltaiki. Jest reakcja NFOŚiGW

- Problemy pojawiły się, kiedy tych instalacji prosumenckich zaczęło gwałtownie przybywać. Dziś jest ich ponad 600 tys., tyle mamy prosumentów przyłączonych do sieci niskiego napięcia. My ten problem dostrzegamy. Planujemy rozwiązanie razem z operatorami sieci dystrybucyjnej. Prezes NGOŚiGW powołał zespół, którego efektem będzie program dofinansowania zbiorczych magazynów energii. One powinny powstać w tych newralgicznych miejscach i pomoc rozwiązać problem - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Gość programu zapewniał, że urząd prowadzi już rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na temat środków na ten cel. Mowa o kwocie ok. miliarda zł, które miałyby być dostępne w pierwszej połowie przyszłego roku.

0
0
83
Podziel się
Komentarze (83)
zobacz więcej komentarzy (83)
bEKwaHUN
KOMENTARZE
(83)
Buldi
3 tyg. temu
Moje osiedle zasila sieć NN o dl. 600 m od trafa do najdalszego domu. Na 20 domów tylko w dwóch jest fotowoltaika o mocy 3.5 kWp. W godzinach 11- 15 w pogodny dzień napięcie w sieci wynosi 253 V, czyli maksymalne dopuszczalne. Gdyby zamontowano kolejną instalacje PV na tym obwodzie, na 100% będzie dochodzić do wyłączania falowników od przekroczenia max dopuszczalnego napięcia Sieć jest w 80 % nowa, wykonana na przewodach izolowanych. Czyli można przyjąć, że max nasycenie fotowoltaiką przyłączają po NN wynosi 10%.
fgf
4 tyg. temu
OGRANICZENI BY ZAOSZCZĘDZIĆ PARĘ ZŁOCISZY WYDALI PO 30 TYS NA FOTO I WYWINDOWALI CENY PRĄDU
usaammm
4 tyg. temu
czyli co? żeby ktoś sobie na prądzie przez panele zaoszczędził 150 zł miesięcznie, my będziemy wydawali miliardy ze swoich podatków na modernizację sieci?? Ktoś to policzył? Wariactwo!
bEKwaHVf
Kianator
4 tyg. temu
Prawda jest taka że dobrze jest tę energię póki co wykorzystywać na bieżąco np na uprawę roślinek ulubionych w domu korzystając z lamp no tanieuprawianie.pl
Rs2010
4 tyg. temu
Ta, jeśli chodzi o potrzebny miliard to może wziąć go od tych co go u oczyli w Ostrołęce?
...
Następna strona