Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.04.2020 17:40

Wymiana opon dozwolona. Nie będzie mandatu

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb - podał Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wymiana opon już nie będzie karana mandatem za złamanie zakazu przemieszczania się (Fot: Andrzej Zbraniecki/EAST NEWS)

Decyzja to sukces kilku związków branżowych. Z prośbą o weryfikację interpretacji przepisów zwrócił się do resortu Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Związek Dealerów Samochodów (ZDS).

Apel to odpowiedź na informacje medialne, w których opisywane były przypadki mandatów właśnie za wymianę opon w warsztacie samochodowym.

"Ministerstwo Zdrowia uznaje wymianę opon zimowych na letnie jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb" - podkreślono w komunikacie.

Usługi, handel, produkcja - te sektory najbardziej ucierpiały z powodu epidemii.
Koronawirus. W te branże kryzys uderzył najbardziej

Dla kierowców, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem oraz dla tych objętych obowiązkową kwarantanną nie ma pośpiechu - mogą oni jeszcze poczekać z wizytą w warsztacie. Warto korzystać z usług serwisów, które stosują procedury ochrony klientów i pracowników przeciw koronawirusowi.

- Opony letnie przez budowę bieżnika i twardszą mieszankę gumową zapewniają większą przyczepność do jezdni przy wiosenno-letnich temperaturach. Jeśli w tych dniach musisz jeździć do pracy lub na zakupy samochodem, to lepiej robić to na oponach letnich lub dobrej klasy całorocznych. Dzięki temu unikniesz szybszego zużycia zimowego kompletu - powiedział dyrektor generalny PZPO Piotr Sarnecki.

Firma oferuje trzy pakiety. Najtańszy to w przeliczeniu na osobę koszt 49,90 zł, najdroższy - 89,90 zł rocznie, dowiedzieliśmy się w spółce.
Ubezpieczenie od koronawirusa. Miesiąc od wybuchu pandemii nowy produkt na rynku

- Doceniamy szybką reakcję Ministerstwa Zdrowia na nasz apel. Jesteśmy przekonani, że rozwianie wszelkich wątpliwości (...) wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - dodał prezes PZPM Jakub Faryś.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-04-2020

lllJeszcze kilka tygodni i będziecie potrzebowali zgodę by się kochać z własną żoną. Żyjemy w państwie totalitarnym. PIS spuścił ze smyczy służby. Teraz … Czytaj całość

09-04-2020

CiekawyA kto uważał ze to jest zbędne najbardziej mnie interesuje ? Wyjątkowy mądrala to Musi być .... prośba o nazwiska ...

09-04-2020

dajerklapacze rzadowi jak cos wymysla nie rozbierzesz na trzezwo.

Rozwiń komentarze (70)