Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
motoryzacja
29.05.2020 12:38

Wynajem długoterminowy. Na czym polega? Czy wynajem długoterminowy się opłaca?

Wynajem długoterminowy coraz częściej staje się alternatywą dla kredytu czy leasingu. Wyjaśniamy na czym polega wynajem długoterminowy i czy warto się na niego zdecydować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Autokult.pl)
Wynajem długoterminowy. Zobacz, czy się opłaca.

Wynajem długoterminowy najczęściej dotyczy samochodów. O tej formie często mówi się, że to "samochód na abonament". Jest alternatywą dla leasingu czy zakupu w kredycie.

Na wynajem długoterminowy często decydują się firmy, które tworzą swoją flotę transportową. Coraz częściej można jednak spotkać się z ofertami kierowanymi do osób prywatnych.

Wynajem długoterminowy można też nazwać samochodowym outsourcingiem. Klient płaci firmie, od której wynajmuje auto i może nim dysponować tak, jak chce. Wszystkie opłaty eksploatacyjne ponosi wynajmujący.

Warto pamiętać, że wynajem długoterminowy trwa zwykle od 2 do 5 lat. Po zakończeniu tego okresu, auto trzeba zwrócić.

Wynajem długoterminowy - zalety

Najważniejszą zaletą wynajmu długoterminowego są stałe koszty. Z góry wiadomo, ile będzie wynosiła rata, a najemca nie ponosi żadnych innych kosztów, poza paliwem.

Korzystny jest też sam fakt, że przy wynajmie długoterminowym nie trzeba się przejmować usterkami samochodu.

Umowy na wynajem długoterminowy nie wymagają też wkładu własnego. Są więc korzystne dla przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają.

Wynajem długoterminowy czy leasing?

Wynajem długoterminowy różni się od leasingu przede wszystkim kosztami. Rata leasingowa jest zazwyczaj niższa. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawiera w sobie np. serwisu.

Leasing, w przeciwieństwie do wynajmu długoterminowego, kończy się zazwyczaj wykupem samochodu za niewielki procent jego ceny.

Z kolei po zakończeniu umowy wynajmu długoterminowego, zazwyczaj zwraca się samochód i wynajmuje nowy.

Leasing daje też klientom większą swobodę w dysponowaniu autem.

Wynajem długoterminowy. Na co zwrócić uwagę

Umowy na wynajem długoterminowy zawierają zazwyczaj limit kilometrów, który można przejechać wynajmowanym samochodem. W przypadku jego przekroczenia kwota wynajmu wzrasta.

Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, jaki jest ten limit i czy nie okaże się, że po jego przekroczeniu rata będzie zbyt wysoka.

Przy wynajmie długoterminowym kierowca traci też zniżki na AC i OC, bo auto jest zarejestrowane na firmę, która je wynajmuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: motoryzacja, wynajem długoterminowy, leasing
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-05-2020

werty QNIe stać na auto ale stać płacić 1300 raty, ciekawe

30-05-2020

jaroBujda. Liczyłem to sobie biorąc pod uwagę kilka ofert. Od 3 lat mam własny samochód, po tym okresie wychodzi mi on niemal dokładnie 2x taniej niż … Czytaj całość

31-05-2020

ErykSzukanie frajera i sprzedawanie kitu, każdy zainteresowany powinien usiąść z kartką i policzyć, wyjdzie mu rzeczywiście połowa kosztów przy zakupie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)