Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Wyniki wyborów 2020. W dwóch najbogatszych gminach Andrzej Duda miażdży konkurentów

358
Podziel się

Zdecydowana przewaga Andrzeja Dudy nad wszystkimi konkurentami - tak wyglądają wyniki wyborów prezydenckich z dwóch najbogatszych gmin. Urzędujący prezydent wygrywa też w gminach najbiedniejszych, choć już nie tak wyraźnie.

W dwóch najbogatszych gminach zwycięża Duda, w trzeciej najbogatszej - kandydat PO
W dwóch najbogatszych gminach zwycięża Duda, w trzeciej najbogatszej - kandydat PO (PAP)
bEqBlVit

Najbogatsza gmina w Polsce to według danych resortu finansów Kleszczów w woj. łódzkim. Dochód na mieszkańca wynosi tam ponad 31 tys. zł. Jak Kleszczów zagłosował w wyborach prezydenckich?

Według danych ze wszystkich komisji na terenie gminy Andrzej Duda dostał tam 55 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał tymczasem niecałe 15 proc. Szymona Hołownię poparło 13 proc., a Krzysztofa Bosaka - niemal 12 proc. Inni kandydaci nie przekroczyli w Kleszczowie nawet 3 proc.

bEqBlViv
Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. PO chce debaty przed II turą. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/borys-budka-6030161983603841c">Borys Budka</a>: mogę podać numer na antenie. Obejrzyj wideo:

Na drugim miejscu na liście najbogatszych gmin jest Rząśnia, również w województwie łódzkim. Tam urzędujący prezydent uzyskał poparcie ponad 69 proc. mieszkańców, tymczasem kandydat PO - zaledwie 12,5 proc. Krzysztof Bosak miał 7 proc., nieco więcej niż Szymon Hołownia. To też dane ze 100 proc. komisji na terenie gminy.

Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja w Kobierzycach pod Wrocławiem. To trzecia najbogatsza gmina w kraju. Tam sporo ponad 43 proc. uzyskał Rafał Trzaskowski, a Andrzej Duda - 29 proc. Niezły wynik miał Szymon Hołownia - 15 proc.

bEqBlViB

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosowały najbiedniejsze gminy?

Najbiedniejszą gminą w Polsce jest Zawadzkie w woj. opolskim. Tam też zdecydowanie wygrał urzędujący prezydent, po policzeniu wszystkich głosów uzyskał ich 46 proc. Jego główny konkurent Rafał Trzaskowski zdobył ich natomiast 25 proc., a Szymon Hołownia - 16 proc.

W Bolesławiu w Małopolsce, drugiej najbiedniejszej gminie w kraju, Duda otrzymał 43,5 proc. głosów, a jego główny konkurent - 28,2 proc.

bEqBlViC

Wyrównana walka była natomiast w innej spośród najbiedniejszych gmin w Polsce - w śląskiej Porębie. Tam prezydent Duda dostał 37 proc., a Rafał Trzaskowski tylko o 1 punkt proc. mniej. W kolejnej na liście najbiedniejszych gmin - Bolesławiu w Małopolsce - Duda uzyskał 36 proc. i wyprzedził o 3 punkty procentowe kandydata PO.

Według rankingów najbogatszym dużym miastem w Polsce jest Warszawa, której kandydat PO jest zresztą ciągle prezydentem. W stolicy PKW podliczyła już prawie wszystkie głosy. Na bazie tych danych widać, że dominuje tam Rafał Trzaskowski z 47,5 proc. Andrzej Duda ma tymczasem niedałe 27 proc. poparcia.

Walka w II turze będzie wyjątkowo zacięta. Sondaże dają jednak niewielką przewagę Rafałowi Trzaskowskiemu.

bEqBlViD

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqBlViW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(358)
Obserwat2
rok temu
Dla tych, co nie wiedzą: Kleszczów to kopalnia węgla brunatnego i elektrownia Bełchatów (jeszcze krajowe górnictwo). Kobierzyce to rejon specjalnych stref ekonomicznych, gdzie większość inwestycji pochodzi zza Odry...
jasne.
rok temu
Teraz juz wiadomo gdzie PIS stworzyl elity finansowe.
Małpa
rok temu
Nie wiem co trzeba mieć w głowie za śmietnik aby tak głosować. Sporo muszą kraść z tych firm jak są tak zadowoleni.
bEqBlViX
123
rok temu
Tylko Duda,ten Trzaskowski to się nawet nie nadaje do tarcia chrzanu ! tak jak Hołownia do obierania cebuli i czytania konstytucji !
Pl
rok temu
Zaraz PO bedzie powolywac komisjie śledcza bo nie mogą się pogodzić z poraszka jaka odnieśli na scenie politycznej. Masakra
...
Następna strona