Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory
29.06.2020 10:57

Wyniki wyborów 2020. W dwóch najbogatszych gminach Andrzej Duda miażdży konkurentów

Zdecydowana przewaga Andrzeja Dudy nad wszystkimi konkurentami - tak wyglądają wyniki wyborów prezydenckich z dwóch najbogatszych gmin. Urzędujący prezydent wygrywa też w gminach najbiedniejszych, choć już nie tak wyraźnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
W dwóch najbogatszych gminach zwycięża Duda, w trzeciej najbogatszej - kandydat PO

Najbogatsza gmina w Polsce to według danych resortu finansów Kleszczów w woj. łódzkim. Dochód na mieszkańca wynosi tam ponad 31 tys. zł. Jak Kleszczów zagłosował w wyborach prezydenckich?

Według danych ze wszystkich komisji na terenie gminy Andrzej Duda dostał tam 55 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał tymczasem niecałe 15 proc. Szymona Hołownię poparło 13 proc., a Krzysztofa Bosaka - niemal 12 proc. Inni kandydaci nie przekroczyli w Kleszczowie nawet 3 proc.

(WP)
(Fot: money.pl)

Wybory prezydenckie 2020. PO chce debaty przed II turą. Borys Budka: mogę podać numer na antenie. Obejrzyj wideo:

Na drugim miejscu na liście najbogatszych gmin jest Rząśnia, również w województwie łódzkim. Tam urzędujący prezydent uzyskał poparcie ponad 69 proc. mieszkańców, tymczasem kandydat PO - zaledwie 12,5 proc. Krzysztof Bosak miał 7 proc., nieco więcej niż Szymon Hołownia. To też dane ze 100 proc. komisji na terenie gminy.

Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja w Kobierzycach pod Wrocławiem. To trzecia najbogatsza gmina w kraju. Tam sporo ponad 43 proc. uzyskał Rafał Trzaskowski, a Andrzej Duda - 29 proc. Niezły wynik miał Szymon Hołownia - 15 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosowały najbiedniejsze gminy?

Najbiedniejszą gminą w Polsce jest Zawadzkie w woj. opolskim. Tam też zdecydowanie wygrał urzędujący prezydent, po policzeniu wszystkich głosów uzyskał ich 46 proc. Jego główny konkurent Rafał Trzaskowski zdobył ich natomiast 25 proc., a Szymon Hołownia - 16 proc.

W Bolesławiu w Małopolsce, drugiej najbiedniejszej gminie w kraju, Duda otrzymał 43,5 proc. głosów, a jego główny konkurent - 28,2 proc.

Wyrównana walka była natomiast w innej spośród najbiedniejszych gmin w Polsce - w śląskiej Porębie. Tam prezydent Duda dostał 37 proc., a Rafał Trzaskowski tylko o 1 punkt proc. mniej. W kolejnej na liście najbiedniejszych gmin - Bolesławiu w Małopolsce - Duda uzyskał 36 proc. i wyprzedził o 3 punkty procentowe kandydata PO.

Według rankingów najbogatszym dużym miastem w Polsce jest Warszawa, której kandydat PO jest zresztą ciągle prezydentem. W stolicy PKW podliczyła już prawie wszystkie głosy. Na bazie tych danych widać, że dominuje tam Rafał Trzaskowski z 47,5 proc. Andrzej Duda ma tymczasem niedałe 27 proc. poparcia.

Walka w II turze będzie wyjątkowo zacięta. Sondaże dają jednak niewielką przewagę Rafałowi Trzaskowskiemu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

FilipRząśnia i Kleszczów - pytanie ile osób jest zatrudnionych w tych gminach w spółkach skarbu państwa powiązanych z Elektrownią i Kopalnią … Czytaj całość

29-06-2020

Mój PrezydentBrawo Andrzej !!

29-06-2020

MeczPOLSKA - NIEMCY, 1-0 po pierwszej połowie.

Rozwiń komentarze (357)