Notowania

500 plus
18.03.2019 10:07

Wypłaty 500+ na pierwsze dziecko już w wakacje

Wypłaty w ramach programu "Rodzina 500+" także na pierwsze dziecko ruszą już na początku wakacji. - Jesteśmy przygotowani, żeby wypłaty ruszyły już od lipca na każde pierwsze dziecko bez kryterium – zapewnia w Radiu ZET rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. – Nawet jeśli ktoś tej wypłaty nie dostanie w lipcu, uspokajam, że pieniądze dostanie w sierpniu – dodaje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
- Jesteśmy przygotowani, żeby wypłaty ruszyły już od lipca - mówi rzeczniczka rządu. (Fot: Radek Pietruszka)

- To kiedy powinniśmy złożyć wniosek, żeby dostać 500+ w lipcu? – pytała swojego gościa Beata Lubecka.

- Od 1 lipca. I te wypłaty będą realizowane, także tu nie będzie żadnych opóźnień. Oczywiście duża w tym rola samorządów. Liczę na to, że nikt z samorządowców czy miasta Warszawy, Łodzi z której pochodzę, nie będzie opóźniał i utrudniał tych wypłat, bo one są dla nas polityków, tylko dla ludzi. To jest wyrównywanie szans – mówi Joanna Kopcińska.

- Wiarygodność naszej polityki fiskalnej wspiera wysoko oceniana przez otoczenie międzynarodowe stabilizująca reguła wydatkowa - mówi Teresa Czerwińska.
Piątka Kaczyńskiego. Minister finansów nie zgadza się na złamanie reguły wydatkowej

Czy będzie korekta w prawie i 13. emerytura będzie należała się również matkom, które są uprawnione do pobierania świadczeń w ramach programu matczynych emerytur?

- Dostrzegamy wszystkie osoby, które należy uhonorować, wyróżnić w jakiś sposób, bo były do tej pory pomijane – zapewnia Kopcińska. – Decyzja należy do premiera tego rządu. Proszę poczekać aż Mateusz Morawiecki, finansista z krwi i kości, przejrzy budżet i odpowie na to pytanie – dodaje.

"Piątka Kaczyńskiego": Minister finansów jest na "nie"

Joanna Kopcińska skomentowała też dzisiejsze doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej". Wynika z nich, że minister finansów Teresa Czerwińska nie godzi się na złamanie, zawieszenie czy likwidację umocowanej w prawie zasady powstrzymującej państwo przed nadmierną hojnością. Mogłoby to skutkować zablokowaniem 500 plus i 13. emerytury w przyszłorocznym budżecie.

- Czy jest konflikt w rządzie? – pytała Beata Lubecka.

- Nie znam takiego konfliktu. Minister Czerwińska uczestniczyła na każdym etapie tworzenia programów PiS od kiedy została ministrem finansów. To, że trzyma w ryzach budżet, to bardzo dobrze. To nas oczywiście dyscyplinuje, wszystkich ministrów resortowych. Taka jest rola ministra finansów. Musi być tym, który patrzy, rozlicza, nie daje i nie rozdaje – odpowiada Joanna Kopcińska.

- Z ręką na sercu deklaruje pani, że np. między premierem a szefową resortu finansów nie ma żadnego konfliktu, jeśli chodzi o to jak trzymać w ryzach finanse publiczne? – dopytywała dziennikarka w Radiu ZET.

- Jesteśmy wręcz wdzięczni Teresie Czerwińskiej za to, że tak skrupulatnie rozlicza finanse państwa polskiego – zapewnia Kopcińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

BABULEJAZa czyje pieniądze PIS ,,kupuje,, wyborców? Bo na pewno swoich nie mają , a jedynie rozdają pieniądze ciężko pracującego podatnika.

18-03-2019

Adolf KaczynskiJak slysze "piatka Kaczynskiego" to czje obca lape w mojej kieszeni gmerajaca za portfelem.

18-03-2019

Adolf Kaczynski"Nawet jeśli ktoś tej wypłaty nie dostanie w lipcu, uspokajam, że pieniądze dostanie w sierpniu – dodaje." A moze w grudniu? A czy juz wiadomo w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (383)