Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Wyprawka szkolna. Co trzecia rodzina chce zmieścić wydatki w kwocie 300 zł

26
Podziel się:

Niemal co trzecia rodzina (29 proc.) chce zmieścić wydatki na wyprawkę szkolną w kwocie 300+ z programu "Dobry start". Z kolei 53 proc. rodziców uważa, że samo 300+ nie wystarczy na zakup wyprawki dla jednego dziecka, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Kruka.

Wyprawka szkolna. Co trzecia rodzina chce zmieścić wydatki w kwocie 300 zł
(anix - stock.adobe.com, ANNA Stankiewicz)

Z 53 proc. rodziców, którzy uważają, że 300 zł na wyprawkę to za mało, 37 proc. planuje wydać na ten cel powyżej 300 zł, ale nie przekroczyć 500 zł.

Z kolei 13 proc. zamierza wydać pomiędzy 501 zł a 1 000 zł, a 4 proc. - powyżej 1000 zł. Natomiast 18 proc. nie potrafi jeszcze oszacować, jaki to będzie wydatek.

Rodzice zamieszkujący wieś i małe miasta liczące do 20 tys. mieszkańców oszczędniej niż pozostali chcą podejść do wydatków na wyprawkę szkoln. To wśród nich jest najwięcej osób, które zadeklarowały, że wydadzą na ten cel 300+ (odpowiednio 37 proc. i 34 proc.).

Zobacz także: Minister Czarnek będzie nadzorował rozwój atomu w Polsce. Kurtyka: oczywista współpraca

W średnich miastach liczących od 20 do 99 tys. mieszkańców i dużych miastach liczących od 100 do 500 tys. mieszkańców jest najwięcej rodzin, które uważają, że wydatki na rozpoczęcie szkoły zdecydowanie przewyższą dodatek 300+.

Wśród tych, którzy wciąż nie wiedzą jeszcze, jaką kwotę przeznaczą na tegoroczny zakup wyprawki szkolnej, najwięcej jest mieszkańców wielkich miast liczących powyżej 500 tys. osób.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie na zlecenie Kruka na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna w dniach 20-23 sierpnia 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(26)
Wiola
2 lata temu
W tym roku cała trójka idzie do szkoły, więc wydatków trochę jest chociażby na same książki i przybory szkole sporo wydałam. A przecież trzeba kupić jeszcze jakieś ubrania itp. Buty kupiliśmy porządne w stacjonarnym sklepie worldbox. Sama wiem po sobie, że warto mieć buty dobre jakościowo. A że mają płatność mokka w sklepie i można zakupy rozłożyć na raty to z niej skorzystałam. Taka opcja dla rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego to ekstra sprawa.
No name
2 lata temu
To ma być pomoc, a nie sfinansowanie przez państwo fanaberii rodziców dzieci. Z tego wynika, że tylko 1/3 rodziców ma zdrowe podejście
Ksenia
2 lata temu
Maja 500plus i 300 plus na kazde dziecko wiec to powinno im wystarczyc
Starter
2 lata temu
Dzieciroby dla kasy. Dzieci się ma, bo się chce mieć rodzinę a nie bizes na dzieciach. Czas zrobi swoje i zobaczymy czy jak zabiorą 300+ i 500+ czy potopicie dzieci bo nie ma zysku.
Zorro
2 lata temu
Powinna być pomoc w postaci talonów bez możliwości zakupu alkoholu, gdy płacą 500 i 300 plus w sklepach alkoholu brak.
...
Następna strona