Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok TSUE a gospodarka. Były prezes giełdy komentuje

Na początku października TSUE uznał, że można unieważnić umowę dotyczącą kredyt frankowy, jeśli zawiera niedozwolone klauzule. Agencja Moody’s uważa, że może to sprawić, że banki będą chciały odkładać kapitał, co może sprawić, że trudniej będzie uzyskać kredyt. - Nie spodziewam się tak zmasowanego scenariusza. Wyrok TSUE nie wyznaczył linii orzeczniczej polskich sądów - uważa Ludwik Sobolewski, były prezes GPW.

0
0
57
Podziel się
Komentarze (57)
zobacz więcej komentarzy (57)
KOMENTARZE
(57)
Fihhkjj
3 lata temu
A szkoda że nie ma jednej lini orzecznictwa...przecież to zlodziejstwo!!! W naszych umowach jak powiedzieli już NIK, UOIKK, rzecznik finansowy A teraz TSUE!!!!!! Banksterska lichwa za którą powinno się wsadzac do więzienia!!!!!! Zrujnuwali lub rujnują życie wielu Polaków...do zobaczenia w sądach!!!
Franek Kimono
3 lata temu
banki chca zniechecic ludzi do dochodzenia praw. jak dla mnie banki powinny podejsc od drugiej strony i proponowac ugody. Normalnie kancelarie biora ok 30% uzyskanej kwoty nadplaty. Banki powinny zaproponowac ze wezma np 35 lub 40%. Ludzie by na to poszli, z prostej przyczyny, brak zabawy z sadami i szybka ugoda zamiast czekac latami. To co banki bedzie bolalo najbardziej przez kancelarie czy tez ugody to niestety zmniejszenie kwoty pozostalej do splaty.
Kazik
3 lata temu
Dobry zwyczaj-nie pożyczaj.
milo
3 lata temu
To orzeczenie rozwiązuje największy problem jaki miały sądy. Sądy bardzo rzadko miały wątpliwości co do abuzywności zapisów indeksacyjnych, ale jednocześnie miały inklinacje do zastępowania kursu bankowego kursem NBP. I to jest najważniejsze-obecnie, sąd szanujący prawo europejskie, wie że nie może tego robić.
Wystarczy myś...
3 lata temu
W 2008 roku wziąłem 480 000 franków szwajcarskich kredytu hipotecznego bez przewalutowania. Domu nie zbudowałem. W 2017 roku firanki sprzedałem. Dziś mam piękny dom o powierzchni 220 metrów kwadratowych prawie za darmo i bez długu hipotecznego.
...
Następna strona