Trwa ładowanie...
bELbARKd
Notowania
Przejdź na

Wytyczne w szkołach. Broniarz wskazuje na absurd

Uczniowie od września wracają do szkół, jednak trwa pandemia, więc istnieje ryzyko, że szkoły będą nowymi ogniskami zakażeń. - Brak wiedzy i pewności, jak sytuacja będzie się rozwijała w następnych dniach, tygodniach potęguje strach. To nie pomaga w sprawnym przygotowaniu roku szkolnego. Z drugiej strony mamy do czynienia z niezrozumiałą postawą ministra edukacji, który wychodzi z założenia, że im mniej rządu w edukacji, tym lepiej, ale wydaje się, że ta oszczędność pana ministra przekracza granice zdrowego rozsądku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Odniósł się też do wytycznych w szkołach, wskazał na absurd. - Proszę sobie wyobrazić, że do szkoły wchodzi 600 uczniów i musimy im zmierzyć temperaturę, a w klasach 1-3 dochodzą do tego rodzice. Jest obowiązek mierzenia temperatury, a nie ma obowiązku noszenia masek. Ministerstwo edukacji jest tu w sprzeczności z rekomendacjami sanepidu - dodał.

0
0
347
Podziel się
Komentarze (347)
zobacz więcej komentarzy (347)
bELbARKp
KOMENTARZE
(347)
WÓJEK
rok temu
Dobrze było w domku. Poprzewracało się w głowach. Przepracowały połowę mniej tego czasu co w szkole,w między czasie zakupy ,kawka, śniadanie , obiadek czas wolny w dowolnej chwili spacerek z pupilem lub bez pupila , bez nadzoru dyrekcji.Całoroczny czas pracy nauczycieli wynosi 9 miesięcy, za 3 miesiące wolnego czasu od zajęć dostajecie gratis pieniążki. Pensje za nic nie robienie. Nie spieracie się w jakim terminie planujecie urlop ponieważ jest wam gwarantowany wszystkim w tym samym terminie, również przerwy świąteczne.Edukacja dzieci nie polega tylko na lekcjach w szkole oko w oko z nauczycielem w sali, lecz również spotkania na przerwach ze swoimi rówieśnikami koleżanka ,kolega rozmowa ,wymiana zdań i poglądów między sobą na pewne sprawy i rzeczy.Moim zdaniem taka jest zdrowa szkoła w której sam pracuję. Dzieciaki powinni powrócić do szkół jeżeli mażą zostać tym kim chcieli by być .A cały ten koronawirus to jest jedna wielka mistyfikacja planowana przez rządy Państwa dążących do globalizacji skasowanie gotówki a dążenia do jednej elektronicznej waluty światowej w tym czipowanie nas w tym momencie kończy się nasza wolność a zaczyna się inwiligacja Nas przez rząd światowy,to będzie oznaczało koniec koronawirusa czyli COVID19
Grażka
rok temu
Likwidacja Karty Nauczyciela, roczne płatne urlopy to upokorzenie reszty ciężko pracujacych
olaaa
rok temu
Strajkujecie o podwyzki a nic nie robicie...nie chcecie żeby teraz dzieci wróciły do szkół?? To oddajcie swoje wypłaty rodzicom którzy muszą pracować być nauczycielem w domu A później rodzicem żeby pomóc w lekcjach...
bELbARKH
Babcia
rok temu
Przedszkola i żłobki otworzyli już dawno i nikt się nie przejmował zdrowiem małych dzieci ani ich opiekunów.Nauczyciele grupa szczególna nie może wrócić do pracy, bo się pozarażają ale inni to mogą pracować i mieć kontakt z setkami obcych ludzi np. sklepy,galerie, autobusy itp. Leniuchy mało 3-mcy wakacji i pół roku wolnego bo wirus, najlepiej niech do emerytury siedzą w domach a my sami uczmy dzieci i płaćmy im pensje.
Belfer
rok temu
Do Alka święte słowa- NAUCZYCIELE POWINNI PRACOWAĆ TAK JAK WSZYSCY. Czyli być chronieni w miejscu pracy chociaż dzięki noszonym maseczkom przez wszystkie osoby w szkole. Nie znam innego miejsca pracy w Polsce gdzie nie trzeba nosić maseczek- nawet w biurze gdzie przyjmują cię pojedynczo i za szybą musi być maseczka.
...
Następna strona