Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Boniek musi się skupić na trzech sprawach

0
Podziel się:

Poseł PiS komentuje wybór związku: "za pośrednictwem Money.pl gratuluję Zbigniewowi".

Boniek musi się skupić na trzech sprawach
(East News)

*Jan Tomaszewski, poseł PiS, były bramkarz reprezentacji Polski: *Bardzo się cieszę. Dodatkowo z tego, że wreszcie beton w PZPN został rozbity. Na 18 członków zarządu, 12 jest nowych. Brawo! Za pośrednictwem Money.pl składam gratulacje Zbigniewowi Bońkowi!

Jak Bońkowi * *udało się * *pokonać PZPN wewnątrz PZPN?

Cztery lata temu wygrał Grzegorz Lato, a wszyscy mówili, że przegrał Boniek. Ja mówiłem zawsze, że przegrała cała Polska. Prezes związku, jeśli chodzi o medialność, jest piątą osobą w kraju. Więc wybór Laty to była kompromitacja. Teraz ci sami działacze uznali, że czas naprawić swój błąd.

Zbigniew Boniek będzie takim _ zbawicielem _ PZPN?

Uważam, że tak.

A zadania jakie przed nim stoją?

Powinien się skupić na trzech sprawach. Po pierwsze, powinien już rozpocząć kampanię do wyborów na członka komitetu wykonawczego UEFA, które odbędą się w maju przyszłego roku. Zbyszek powinien zasiąść w tym gronie, ponieważ to oni decydują o europejskiej piłce. Boniek ma ogromne szanse i powinien zrobić wszystko, żeby tam wejść.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/84/250964.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/najwieksze;wpadki;prezesa;laty,232,0,1185768.html) *Największe wpadki prezesa Laty * - _ Aj weri hepi if maj frend _ - i inne, niezapomniane bon moty szefa PZPN.

Po drugie, musi wszystkich tych młodych działaczy związku _ powciskać _ we wszystkie możliwe komórki UEFA, jakie tylko się da. A trzecia sprawa, która jest bardzo ważna, Boniek bardzo dobrze zna sędziego, który decyduje o światowym sędziowaniu, Pierluigiego Collinę. Razem z nim powinien bardzo szybko doprowadzić do porządku polskich sędziów tak, żebyśmy w końcu mieli polskiego, międzynarodowego sędziego.

Boniek zaproponował Romanowi Koseckiemu stanowisko wiceprezesa PZPN do spraw szkoleniowych. To także był Pana wymarzony plan.

Bo nic lepszego Boniek nie mógł zrobić. W Polsce _ leży _ szkolenie młodzieżowe, PZPN wyparł się _ Orlików _. Kosecki więc doskonale się teraz nadaje do szkolenia, bo sam od paru lat prowadzi _ fabrykę _ piłkarzy, a jego syn jest dowodem na to, że idzie mu świetnie.

Nowy prezes PZPN zaraz po wyborze mówił w jednym z wywiadów: _ Kibice nie mają kochać PZPN, mają kochać swoje drużyny i reprezentację _. Zgadza się Pan z nim?

W tej kwestii nie. PZPN musi być kochany dlatego, że związek to jest polska piłka. Sympatia ludzi rzutuje na prace PZPN, na kluby, na postawę reprezentantów. Przecież oni nie mogą ciągle słyszeć _ je* PZPN _.

Jeszcze z jednego, bardzo ważnego powodu, PZPN musi być kochany. To sponsorzy. Cała polska piłka opiera się na sponsorach. Trzeba więc zrobić wszystko, żeby PZPN był kochany. Oczywiście, związek nie może być rozliczany przez pryzmat wyników reprezentacji.

Przed Bońkiem więc ciężka praca?

Odpowiem pytaniem: czy jest jakiś wizerunek PZPN?

Nie najlepszy.

Nie ma go w ogóle! I Boniek musi go odbudować. Tutaj Boniek musi jeszcze jedną sprawę odkręcić, jeśli się da. To nowa siedziba PZPN.

Chyba już nie da się odkręcić, bo w dzień wyborów w PZPN ruszyła budowa.

To ładny gniot zostawił Lato po sobie. W związku z tym na koniec jeszcze jedno mam do przekazania za pośrednictwem Money.pl. Przypominam prokuratorom, że coś za długo trwa śledzenie sprawy tych sławnych taśm, na których Lato rozmawiał o pieniądzach. Czyżby znowu ktoś zamiatał sprawę pod dywan?

Czytaj więcej w Money.pl
Boniek szefem PZPN. Oto, co zapowiada Nowy prezes PZPN ujawnił, kiedy podejmie pierwsze decyzje i wybierze nowe władze związku.
Boniek o pieniądzach PZPN. _ Musi zniknąć... - Wokół PZPN musi zapanować normalność _ - mówi Zbigniew Boniek, jeden z pięciu kandydatów na prezesa związku.
Zbigniew Boniek prezesem PZPN. Tak wyglądały reakcje polityków Wybór nowego szefa piłkarskiej centrali wywołał lawinę komentarzy.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)