Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brudziński: Ludzie nie wiedzą, gdzie leży prawda

0
Podziel się:

Poseł PiS komentuje pomysł utworzenia zespołu badającego katastrofę smoleńską.

Brudziński: Ludzie nie wiedzą, gdzie leży prawda

Pomysł nowego zespołu badającego katastrofę smoleńską, to odpowiedź na inicjatywę Antoniego Macierewicza - mówi Joachim Brudziński. Poseł PiS tak komentuje w radiowej Jedynce, propozycję szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Macieja Laska, powołania zespołu, weryfikującego teorie na temat katastrofy.

Zdaniem Brudzińskiego, pomysł Macieja Laska to reakcja na zapowiedź debaty naukowej organizowanej przez Antoniego Macierewicza, na którą zaproszono premiera. Dyskusja ma odbyć się 5 lutego przeszłego roku i ma dotyczyć katastrofy smoleńskiej.

Joachim Brudziński podkreśla, że taka debata jest niezbędna. Zaznacza, że _ prawda nie ma barw partyjnych, to nie jest tak, że jest prawda Laska i prawda Macierewicza _. Brudziński zaznacza, że chodzi o ustalenie prawdy przy pomocy najlepszych naukowców z polskich i zagranicznych uczelni. Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej zapewniał na konferencji, że debata będzie apolityczna.
Tymczasem szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek chce powołać zespół, który będzie weryfikował rozmaite teorie smoleńskie.

- _ Jesteśmy to winni części społeczeństwa, które już nie wie, gdzie leży prawda _ - powiedział _ Gazecie Wyborczej _. Zespół mógłby się spotkać już w styczniu. W dzienniku czytamy, że gotowość udziału deklaruje połowa członków komisji Millera i że rząd wesprze ten pomysł, o czym zapewnił szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski. Pomysł poparł także w rozmowie z dziennikarzami Jerzy Miller, który przewodniczył komisji do spraw wyjaśnienia przyczyny katastrofy. Uważa on, że potrzebny jest zespół ekspertów, który prostowałby nieprawdziwe informacje na temat tej tragedii.

Czytaj więcej w Money.pl
Burza w sejmie. "Trotyl był!" krzyczeli posłowie Przewodniczący Ryszard Kalisz replikował równie głośno: "Bronię prawa"!
Macierewicz rzuca poważne oskarżenia Obecność trotylu wykryto na fragmencie pasa bezpieczeństwa. Zalecono po tym dodatkowe badanie.
Tusk grał z Putinem? Raport "ukaże się drukiem" 10 września zostanie upubliczniony raport z prac parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)