Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Byłem przypisany do OFE jak chłop pańszczyźniany do ziemi

Byłem przypisany do OFE jak chłop pańszczyźniany do ziemi

Od 1 kwietnia Polacy mogą decydować gdzie mają być gromadzone ich składki na przyszłą emeryturę. Mają wybór OFE i ZUS albo tylko ZUS. Dotychczas do OFE zapisało się tylko 185 tysięcy osób na 14 milionów uprawnionych. Minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz także nie chce ryzykować swoich pieniędzy na emeryturę na rynku kapitałowym.

- Dobrze, że Polacy w końcu mają wybór - zaznacza Kosiniak-Kamysz. - Ja jestem z rocznika 1981 i zostałem przypisany do funduszu emerytalnego, tak jak kiedyś chłop pańszczyźniany do ziemi. Nie miałem prawa zdecydować czy chcę ryzykować pieniądze na rynku kapitałowy.

Minister przypomina, że Polacy na wybór co będzie się działo z ich składką emerytalną mają jeszcze czas do końca lipca.

- Osobiście wybrałem ZUS, ale każdy ma prawo zdecydować samemu. Z tego właśnie ogromnie się cieszę. Zachęcam i powtarzam zachęty do dokonania wyboru. Wielu uważało, nie ma po co o tym mówić. To jest nasz obowiązek powtarzać i przypominać, że jest wybór. Do końca lipca można się zdecydować. Polacy mają swój rozum - podkreśla minister pracy i polityki społecznej.

Decyzja o wyborze OFE lub pozostaniu w ZUS-ie nie będzie ostateczna. Będzie ją można zmienić za dwa lata. Następne czteromiesięczne okienka na ewentualną zmianę decyzji otwierane będą co cztery lata.Osoby chcące pozostać z całością swojej składki emerytalnej w ZUS-ie nie muszą nic robić. Jeśli nie złożą deklaracji do któregoś z OFE, cała ich składka będzie wędrowała do ZUS-u.

Czytaj więcej w Money.pl

 

zus, reforma ofe, kosiniak-kamysz
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Greg___
87.204.178.* 2014-06-09 11:18
I po co powtarzacie tę rządową propagandę?
paw55
37.30.115.* 2014-06-08 16:21
Nie jestem zainteresowany co na ten temat sądzi członek tej mafijno nepotystycznej "partyjki"
zxc12
83.28.145.* 2014-06-08 12:01

Osobiście wybrałem ZUS,

czy zostaną wyciągnięte konsekwencje?
kara to kilka milionów zł
Zobacz więcej komentarzy (20)