Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duda to polityk. W dodatku agresywny

0
Podziel się:

- Nie wiem, co mu się stało - dziwi się przemianie związkowca premier Tusk.

Duda to polityk. W dodatku agresywny
(Piotr BLAWICKI/East News)

Premier Donald Tusk ocenił, że _ przyspawanie Solidarności do PiS stało się ostatecznie faktem kilka dni temu . Nawiązał w ten sposób do obecności szefa _ S _ Piotra Dudy na sobotnim kongresie PiS. Według premiera Duda stał się politykiem, do tego agresywnym. _

_ - Szef Solidarności od pewnego czasu - nie wiem dlaczego, bo nie dajemy żadnego powodu - stał się stricte politykiem, bardzo agresywnym i właściwie każdego dnia wygrażającym rządowi _ - powiedział Tusk na konferencji prasowej pytany o medialne zapowiedzi szefa _ S _ o tym, że będzie _ nękać rząd _.

Premier dodał, że Duda grozi nie tylko rządowi, ale także Warszawie, mówiąc, że będzie zablokowana manifestacjami przez wiele dni we wrześniu, oraz Polakom mówiąc, że strajk generalny sparaliżuje jesienią Polskę.

_ - Nie wiem, co mu się stało, ale z całą pewnością jakaś metamorfoza nastąpiła. Myślę, że obecność pana Dudy na zjeździe partyjnym PiS wszystko tłumaczy _ - ocenił szef rządu. Uważa, że _ przyspawanie Solidarności do PiS stało się ostatecznie faktem kilka dni temu _ i dlatego nie dziwi się, że próbuje się tego związku zawodowego używać jednoznacznie przeciwko rządowi.

_ - Od pewnego czasu słyszymy z ust szefa Solidarności nie o tym, jak pomóc ludziom w zakładach pracy, tylko jak dowalić rządowi, a ostatnio, jak obalić ten rząd. To zdaje się jest główny cel związku zawodowego Solidarność pod rządami pana Dudy. Nie rozumiem tego, nie akceptuję tego, ale muszę z tym żyć i dam radę _ - powiedział premier.

Podkreślił, że on - w związku z zapowiedziami Dudy - _ wie, co należy do jego obowiązków i do obowiązków polskiego rządu _. _ Przede wszystkim zabezpieczyć obywateli przed akcjami, jakie pan Duda zapowiada _ - zaznaczył premier.

Tusk dodał, że on sam ma wielki sentyment do Solidarności. _ Zakładałem ją w roku 1980, byłem szefem komisji zakładowej Solidarności w pierwszej firmie, w której pracowałem. Mam osobiste powody, żeby żałować tego, co się dzieje dzisiaj z działaczami związkowymi, którzy pod tym szyldem występują _ - powiedział premier.

Do sobotnich słów szefa NSZZ _ Solidarność _ odniosła się też Rada Regionu Opolskiego PO. W przyjętej uchwale wyraziła ona dezaprobatę dla zachowania Dudy. Według opolskich członków PO szef NSZZ _ Solidarność _ zachował się skandalicznie i użył obraźliwych słów wobec premiera. _ Takie zachowanie kompromituje osobę przewodniczącego NSZZ "Solidarność" i podważa zaufanie do związku, który powinien być kontynuatorem idei i tradycji Solidarności _ - napisali w swoim stanowisku.

Szef NSZZ _ Solidarność _ był gościem sobotniego kongresu PiS. Podczas swego wystąpienia Duda powiedział, że _ z rządem Donalda Tuska rozmawiać nie można _. _ My, jako związek zawodowy Solidarność rozmawiać nie będziemy _ - zadeklarował Duda. Według niego _ premier obecnego rządu to tchórz i kłamca _.

Czytaj więcej o Solidarności i PiS w Money.pl
Duda grozi Tuskowi. "To zwykła kiełbasa na kiju" _ Jak premier chce pomóc rodzinie przy zarobkach 1000 złotych brutto? Jak kupić mieszkanie? _
Duda ogłosił śmierć dialogu społecznego Obrady z rządem i pracodawcami zostały zerwane przez związkowców, którzy uważają, że Komisja Trójstronna jest fikcją.
Czy premier odwiedzie ich od strajku? Premier Donald Tusk spotkał się ze związkowcami, którzy chcą z nim rozmawiać o projektach zmian w kodeksie pracy oraz o płacy minimalnej.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)