Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duda to polityk. W dodatku agresywny

0
Podziel się:

- Nie wiem, co mu się stało - dziwi się przemianie związkowca premier Tusk.

Duda to polityk. W dodatku agresywny
(Piotr BLAWICKI/East News)
bEDJWKol

Premier Donald Tusk ocenił, że _ przyspawanie Solidarności do PiS stało się ostatecznie faktem kilka dni temu . Nawiązał w ten sposób do obecności szefa _ S _ Piotra Dudy na sobotnim kongresie PiS. Według premiera Duda stał się politykiem, do tego agresywnym. _

_ - Szef Solidarności od pewnego czasu - nie wiem dlaczego, bo nie dajemy żadnego powodu - stał się stricte politykiem, bardzo agresywnym i właściwie każdego dnia wygrażającym rządowi _ - powiedział Tusk na konferencji prasowej pytany o medialne zapowiedzi szefa _ S _ o tym, że będzie _ nękać rząd _.

Premier dodał, że Duda grozi nie tylko rządowi, ale także Warszawie, mówiąc, że będzie zablokowana manifestacjami przez wiele dni we wrześniu, oraz Polakom mówiąc, że strajk generalny sparaliżuje jesienią Polskę.

bEDJWKon

_ - Nie wiem, co mu się stało, ale z całą pewnością jakaś metamorfoza nastąpiła. Myślę, że obecność pana Dudy na zjeździe partyjnym PiS wszystko tłumaczy _ - ocenił szef rządu. Uważa, że _ przyspawanie Solidarności do PiS stało się ostatecznie faktem kilka dni temu _ i dlatego nie dziwi się, że próbuje się tego związku zawodowego używać jednoznacznie przeciwko rządowi.

_ - Od pewnego czasu słyszymy z ust szefa Solidarności nie o tym, jak pomóc ludziom w zakładach pracy, tylko jak dowalić rządowi, a ostatnio, jak obalić ten rząd. To zdaje się jest główny cel związku zawodowego Solidarność pod rządami pana Dudy. Nie rozumiem tego, nie akceptuję tego, ale muszę z tym żyć i dam radę _ - powiedział premier.

Podkreślił, że on - w związku z zapowiedziami Dudy - _ wie, co należy do jego obowiązków i do obowiązków polskiego rządu _. _ Przede wszystkim zabezpieczyć obywateli przed akcjami, jakie pan Duda zapowiada _ - zaznaczył premier.

Tusk dodał, że on sam ma wielki sentyment do Solidarności. _ Zakładałem ją w roku 1980, byłem szefem komisji zakładowej Solidarności w pierwszej firmie, w której pracowałem. Mam osobiste powody, żeby żałować tego, co się dzieje dzisiaj z działaczami związkowymi, którzy pod tym szyldem występują _ - powiedział premier.

bEDJWKot

Do sobotnich słów szefa NSZZ _ Solidarność _ odniosła się też Rada Regionu Opolskiego PO. W przyjętej uchwale wyraziła ona dezaprobatę dla zachowania Dudy. Według opolskich członków PO szef NSZZ _ Solidarność _ zachował się skandalicznie i użył obraźliwych słów wobec premiera. _ Takie zachowanie kompromituje osobę przewodniczącego NSZZ "Solidarność" i podważa zaufanie do związku, który powinien być kontynuatorem idei i tradycji Solidarności _ - napisali w swoim stanowisku.

Szef NSZZ _ Solidarność _ był gościem sobotniego kongresu PiS. Podczas swego wystąpienia Duda powiedział, że _ z rządem Donalda Tuska rozmawiać nie można _. _ My, jako związek zawodowy Solidarność rozmawiać nie będziemy _ - zadeklarował Duda. Według niego _ premier obecnego rządu to tchórz i kłamca _.

Czytaj więcej o Solidarności i PiS w Money.pl
Duda grozi Tuskowi. "To zwykła kiełbasa na kiju" _ Jak premier chce pomóc rodzinie przy zarobkach 1000 złotych brutto? Jak kupić mieszkanie? _
Duda ogłosił śmierć dialogu społecznego Obrady z rządem i pracodawcami zostały zerwane przez związkowców, którzy uważają, że Komisja Trójstronna jest fikcją.
Czy premier odwiedzie ich od strajku? Premier Donald Tusk spotkał się ze związkowcami, którzy chcą z nim rozmawiać o projektach zmian w kodeksie pracy oraz o płacy minimalnej.
bEDJWKoO
wiadomości
wywiad
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)