Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Leszek Miller przeciwny powrotowi byłych polityków SLD

Leszek Miller przeciwny powrotowi byłych polityków SLD

Leszek Miller zaznaczył, że ostatnie wybory dowiodły, że nie da się obok SLD zbudować żadnego projektu, a tym bardziej przeciwko.

Szef Sojuszu powiedział, że nie zamierza ani nikogo zapraszać ani przyjmować, bo wyniki do Parlamentu Europejskiego rozstrzygnęły spór:

- Wszyscy, któzy bez żadnych powodów, bez żadnych przyczyn nas opuścili i związali się z innymi ugrupowaniami, muszą być gotowi na poniesienie konsekwencji - powiedział szef Sojuszu. - Dziś rozstajemy się ze wszystkimi marzeniami, fikcjami i złudzeniami. Dziś stoimy twardo na gruncie realnym. A realia są takie, że kolejne projekty, które w ciągu kilku ostatnich lat były podejmowane i były wymierzone przeciwko SLD, rozsypały się w proch. Autorzy tych projektów są dobrze znani i nie chcemy mieć z nimi nic wspólnego.Leszek Miller nie ma wątpliwości co do największych wygranych i przegranych tych wyborów:

- Niewątpliwie największym wygranym jest Janusz Korwin Mikke, który w dość zaskakujący sposób potrafił wprowadzić do Europarlamentu kilkoro osób - uważa Miller. - Największymi przegranymi z kolei są Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikot, którzy nie potrafili wprowadzić do Europarlamentu nikogo.

Szef SLD przyznał, że jest rozgoryczony wynikiem europejskiej lewicy:

- Jestem po kilku rozmowach z czołowymi politykami europejskiej lewicy i ten zawód jest bardzo widoczny - powiedział przewodniczący SLD. - Europejska prawica stanie w Parlamencie Europejskim oko w oko z ruchami politycznymi, które sobie sama wyhodowała. Albowiem to, że w wielu krajach tak spektakularny sukces odniosły ugrupowania antyeuropejskie to jest rezultat ciężkiego kryzysu: zarówno gospodarczego jak i finansowego.

Dotychczasowe wyniki wskazują na to, że SLD wprowadzi do Brukseli 5 posłów. Z danych szacunkowych podanych w Brukseli wygrała Europejska Partia Ludowa, która zdobyła 28,10 % głosów. Daje to tej partii 211 miejsc w Parlamencie.

Socjaliści są na drugim miejscu zdobywając 25,7% głosów, czyli 193 miejsca. Na trzecim miejscu są liberałowie z wynikiem 9,85%. Będą mieli 74 europosłów w nowym Parlamencie.

Czytaj więcej w Money.pl

wybory, SLD, prawica, europarlament, leszek miller, janusz korwin mikke
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Jawa_SK001
79.191.217.* 2014-05-27 19:42
Panie premierze , nie tędy droga...Moim zdaniem, pierwszym błędem lewicy była realizacja pomysłu p. A Kwaśniewskiego, aby stawiać na młodych, a "starych"wyekspediować na zieloną trawkę. Jak widać "młodzież" się nie sprawdziła, bo nie ma ani takiej wiedzy ani doświadczenia, ani pracowitości, ani wreszcie...tej klasy, co Cimoszewicz, Oleksy, Janik i wielu innych. Wyborcy lewicy, jak pokazują badania, to w większości inteligencja, która się zżyma na fakt, że w ich imieniu mają przemawiać ludzie,
na tak mizernym poziomie intelekualnym, jak p. Gawkowski, Napieralski i inni.
Tak więc, Pana zadaniem jest przywrócić SLD jej wizerunek, partii ludzi na najwyższym poziomie intelekualnym i kulturalnym, i tym razem odsunąć od kamer ludzi, którym "słoma z butów wychodzi".
W przeciwnym razie lewica nie ma szans na poprawienie wyników.
byrcyn
78.8.4.* 2014-05-27 11:11
No to zacznij od siebie !!!
"Wszyscy, któzy bez żadnych powodów, bez żadnych przyczyn nas opuścili i związali się z innymi ugrupowaniami, muszą być gotowi na poniesienie konsekwencji - powiedział szef Sojuszu."
Lysy 25
77.253.133.* 2014-05-27 11:08
Dawniej lewica reprezentowała ludzi pracy takich jak chłopi i robotnicy.
Teraz reprezentuje nierobów [...]
Taka działalność nie ma nic wspólnego z oryginalną lewicowoscią.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Zobacz więcej komentarzy (7)