Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Największym problemem rządu jest korupcja"

3
Podziel się:

Sprawdź, jak zmiany w rządzie Donalda Tuska komentuje szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

"Największym problemem rządu jest korupcja"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według PiS zmiany personalne nie zmienią funkcjonowania rządu Donalda Tuska, bo nie zmienił się premier. Nowe otwarcie to zdaniem szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka mieszanie wody w tej samej szklance bez dodania cukru.

Polityk PiS uważa, że powierzenie ministerstwa finansów bankowemu analitykowi to wielkie ryzyko. Poseł podkreślił, że w Polsce jest potrzebna zmiana polityki gospodarczej, ale nie w kierunku liberalnym, który zapewne będzie chciał wprowadzać były analityk jednego z największych banków w Polsce.

Dodał, że nie można doprowadzać do tego by płace w Polsce były jeszcze niższe.
Według Mariusza Błaszczaka liberałowie próbują stworzyć w Polsce konkurencyjną gospodarkę właśnie na zasadzie obniżania wynagrodzeń.

- _ Największym problemem rządu jest korupcja _ - podkreślił Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem ani minister Bieńkowska, ani minister Trzaskowski nie dają gwarancji oczyszczenia stajni Augiasza, bo żeby ją wysprzątać, trzeba zmienić prezesa Rady Ministrów.

- _ Dopóki premierem będzie Donald Tusk nie miejmy złudzeń - będzie to samo tylko w innym opakowaniu _ - podkreślił szef klubu PiS.

Według Mariusza Błaszczaka premier miał problem z zaproszeniem do swojego słabego rządu ludzi z jakąś pozycją, dlatego ograniczył się do wewnętrznych przesunięć i ludzi nowych, którzy dopiero będą się uczyć.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w rządzie. Tusk zdradził szczegóły rekonstrukcji Nowym ministrem finansów Mateusz Szczurek, Elżbieta Bieńkowska została szefową nowego resortu.
Oceniał finanse państwa, teraz będzie za nie odpowiadał Zdaniem premiera Mateusz Szczurek jest jednym z najzdolniejszych polskich ekonomistów.
Bieńkowska: Pieniądze z UE to szansa, ale i wyzwanie _ Mamy szansą na to, by w 2020 r. Polska była konkurencyjna w Europie i na świecie - przekonuje przyszła wicepremier. _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Fiback
10 miesięcy temu
Alternatywna rzeczywistość według zasady: od Sasa do Lasa i na powrót. Wniosek: nie wybierać PO PiS Lewica PSL.
KOPERTOWKA
4 lata temu
PRZYZNALI SIĘ DO KORUPCJI W RZĄDZIE ??????? ALE ICH BŁASZCZAK SYPNĄŁ - CO MU ZROBIĄ?
salto
4 lata temu
Szkoda Błaszczak, że teraz nie widzisz korupcji w masowej i wielkiej skali w wykonaniu swoich partyjnych kolegów łącznie z waszym świętym prezesem Jarosławem !