Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie należy wprowadzać sankcji wobec Ukrainy

0
Podziel się:

Radosław Sikorski wskazuje, że na razie trzeba korzystać z obowiązujących w UE przepisów.

Nie należy wprowadzać sankcji wobec Ukrainy
(East News)
bESwtrZx

Unia Europejska nie powinna nakładać na Ukrainę sankcji, dopóki toczy się tam polityczny dialog. Tak powiedział w wywiadzie dla austriackiego dziennika Die Presse polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Z postulatem takich sankcji występował jeden z liderów ukraińskiej demokratycznej opozycji Witalij Kliczko.

_ - Dopóki jednak na Ukrainie trwa jeszcze dialog, nie powinniśmy w żadnym razie wprowadzać sankcji _ - oświadczył Sikorski, wypowiadając się dla dzisiejszego wydania _ Die Presse _.

bESwtrZz

Szef polskiej dyplomacji wskazał jednocześnie, że na razie można tu korzystać z obowiązujących w UE przepisów antykorupcyjnych. - _ Wszystkie nasze państwa są stronami konwencji o zwalczaniu korupcji, wszyscy mamy międzynarodowe zobowiązania dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. I wszystkie banki w UE mają obowiązek sprawdzania pochodzenia majątku osób politycznie eksponowanych _ - powiedział.

Na pytanie, czy UE może Ukrainie zaproponować więcej niż do tej pory, Sikorski odparł, że oferta zawarcia umowy stowarzyszeniowej jest bardzo wspaniałomyślna. - _ Polska zawarła swą umowę stowarzyszeniową w 1993 roku. Produkt krajowy brutto na głowę w Polsce i na Ukrainie był wtedy równy. Dziś jesteśmy trzy razy bogatsi _ - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl

bESwtsaa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)