Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Nieważne, kogo się skreśli". Ważne, żeby zagłosować

"Nieważne, kogo się skreśli". Ważne, żeby zagłosować

Premier Donald Tusk zachęca do udziału w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. - To nie jest wielkie poświęcenie, to nie jest Monte Cassino, pójść i wrzucić kartkę - zauważa. Podkreśla, że dbanie o wspólne rzeczy w Unii przynosi dobre konsekwencje dla reputacji państwa.

Tusk zaznacza, że wobec działań Rosji na wschodzie ważne jest, jak w Europie patrzą na nas. - Zastanawiają się, na ile jesteśmy mocni, jako naród zjednoczeni i zaangażowani. Oczywiście frekwencja ma znaczenie. Jak się słyszy, że w jakimś państwie frekwencja jest 20 procent czy 25 procent, to inni patrzą i myślą: "czy oni na serio się przejmują tym, o czym mówią? Czy warto się dla nich poświęcić?" - mówi Tusk.

- Dzisiaj trudno wytłumaczyć naszym rodakom, że to nie jest wielkie poświęcenie, to nie jest Monte Cassino, pójść i wrzucić kartkę. Nieważne, kogo się skreśli. To na pewno nikomu nie zaszkodzi, na pewno nic nie kosztuje. To nie jest wysiłek ponad miarę - przekonuje premier.

Zaznacza, że głosowanie w dłuższej perspektywie się opłaca. - Jeżeli nawet ludzie tylko w ten sposób pokazują, że dbają o rzeczy wspólne, to przynosi to później dobre konsekwencje dla całego państwa i jego reputacji - twierdzi premier.

Czytaj więcej w Money.pl

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
felek 425
95.51.6.* 2014-05-22 13:35
zagłosuję ale NIGDY na homofoba JKM,wszystkie kobiety które znam też nie będą głosowały na tegoż dziwaka,chce koniecznie nas na siłę już całkowicie uzależnić od KK,i wprowadzić do Polski
taki katolicki "szariat" dlatego mówmy NIE dla takich radykałów co to kobiety uważa za zło
wolny elektorat
5.173.180.* 2014-05-21 18:13
Po raz kolejny mamy możliwość wyboru tych, którzy nie spełnią swoich obietnic wyborczych. Cudownie. Premier obiecał 3x15, więc ja obiecuję, że zagłosuję.
Elmo590
217.76.115.* 2014-05-21 14:01
Posłuchałem Pana Premiera i wraz z całą rodziną idziemy głosować na JKM. Dziękuję za dobrą radę, a Pana Panie Premierze czeka Trybunał Stanu.
Zobacz więcej komentarzy (45)