Notowania

związki zawodowe
03.09.2013 06:00

PiS nie chce manifestować z "kawiorową lewicą"

SLD jest nadal uosobieniem postkomunizmu - przekonywał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz

PiS nie będzie uczestniczyło w manifestacji związków zawodowych 14 września - potwierdza prezes tej partii. Powód? Udział Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jarosław Kaczyński tłumaczył na konferencji prasowej, że PiS zawsze zwalczał postkomunizm. SLD jest nadal uosobieniem postkomunizmu - przekonywał lider Prawa i Sprawiedliwości.

- _ Mieszanie nas i tych, którzy ten system budowali i umacniani, z kawiorową lewicą, to jest łagodnie mówiąc nieporozumieniem. My nie chcemy w tym nieporozumieniu uczestniczyć, ale całkowicie popieramy postulaty związkowców i na swój sposób w tych dniach wyrazimy swój pogląd w tych sprawach, by nikt nie miał wątpliwości, po której stronie jesteśmy - _ mówi Jarosław Kaczyński.

PiS wspiera postulaty central związkowych przeciwko rządowi. Dotyczy to zwłaszcza Solidarności, z którą jest blisko związane. Jednak - jak tłumaczył Jarosław Kaczyński - nie chce protestować razem z SLD - czyli ugrupowaniem, które nie jest - jego zdaniem - opozycją.

- _ To jest partia, która w ogromnej mierze do budowy tego patologicznego systemu, degradującego Polskę i ogromną liczbę Polaków, się przyczyniła. Tutaj żadne resety nic nie pomogą _- zaznaczył Jarosław Kaczyński. Prezes PiS poinformował, że rozdźwięk w sprawie manifestacji nie zagraża współpracy Solidarności i jego partii.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński nie pozwala protestować przeciw Tuskowi Dlaczego PiS nie będzie śpiewać z Leszkiem Millerem - pisze Dariusz Madejski.
Kaczyński na Podkarpaciu: władza powinna... Polska potrzebuje władzy, która sięga do tradycji i i dobrych doświadczeń, także europejskich - przekonywał w niedzielę w Kolbuszowej (woj. podkarpackie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak ocenił, potrzebna jest władza, która będzie odwoływała się do polskiej godności i siły.
Palikot tłumaczy się przed sądem. Z czego? Sąd Okręgowy w Lublinie odroczył dzisiaj proces o ochronę dóbr osobistych, który prezes PiS Jarosława Kaczyński wytoczył Januszowi Palikotowi.
Tagi: związki zawodowe, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz