Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska będzie bronić rynku energii, także przed Niemcami

Polska będzie bronić rynku energii, także przed Niemcami

Janusz Piechociński podkreślił, że Polska chce być wytwórcą netto i eksporterem energii. Nie zgodzi się też na obcą ingerencję w polski rynek. Wicepremier- minister gospodarki brał wczoraj udział w Polsko- Niemieckim Szczycie Energetycznym.

Janusz Piechociński podkreślił, że Polska chce być wytwórcą netto i eksporterem energii. Nie zgodzi się też na obcą ingerencję w polski rynek. Minister gospodarki zapowiedział, że będziemy się bronić także przed niemiecką energią wprowadzaną na polski rynek po sztucznie zaniżanych cenach.

- Polską ambicją jest pełna niezależność i bezpieczeństwo w zakresie energetyki - dodał Janusz Piechociński.

Wicepremier docenił niemieckie starania zmierzające do przestawienia się na zieloną energię, jednak zastrzegł, że nie można z dnia na dzień zapomnieć o tradycyjnym przemyśle. Dodał, że trzeba budować bezpieczeństwo energetyczne, nie zapominając jednak o zagwarantowaniu miejsc pracy - a to wymaga elastyczności.

Czytaj więcej w Money.pl
KE grozi Polsce wysokimi karami finansowymi
Wszystko przez... opieszałość polityków. Pierwszy projekt wymaganej ustawy ministerstwo gospodarki przedstawiło już 2 lata temu. Dotąd jednak nie trafił on nawet pod obrady rządu.
Piechociński o wsparciu dla zielonej energii
OZE w Polsce będzie rozwijane w oparciu o krajowe technologie i surowce.
Ważna deklaracja w sprawie energii w Polsce
- Chciałbym, byśmy 1 stycznia (przyszłego roku) mieli pełne uregulowanie rynku energii i wsparcia OZE - powiedział wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
energia, piechociński, minister gospodarki
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Piotrek60
79.133.218.* 2014-06-13 13:30
Słusznie. Kupujuemy już najdroższy na świecie gaz, będziemy kupować jeszcze droższy skroplony, najdroższą ropę, zabijamy energię alternatywną, to dlaczego mielibyśmy zgodzić się na tańszą energię elektryczną? Nasi fachowcy wynegocjują najwyższe ceny i to właśnie będzie sukces gospodarczy!
Lysy 25
81.219.200.* 2014-06-13 08:16
Chodzi chyba o bankrutujaca kompanię węglową.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zerro
159.205.68.* 2014-06-13 07:08
NIE CHCEMY TAKŻE I TANIEJ ENERGII !!! PRECZ !!! Musimy mieć wszystko najdroższe w Europie;)
śpiochy rządowe budzą się ; hurrrraaaaa!!!