Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska będzie stolicą wolnego świata

Polska będzie stolicą wolnego świata

W ten sposób szef MSZ Radosław Sikorski ocenił rozpoczynającą się dziś w Warszawie wizytę prezydenta USA Baracka Obamy. Jego zdaniem amerykański prezydent wygłosi w Polsce Urbi et Orbi o bezpieczeństwie europejskim.

- Bardzo się cieszę, że we wtorek i środę Polska będzie stolicą wolnego świata, że to tutaj przywódcy Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych poznają prezydenta elekta Ukrainy i to tutaj uhonorują pierwszą edycję Nagrody Solidarności - powiedział Sikorski.

W jego ocenie, to pokazuje miękką siłę Polski i polski sukces, którym ewidentnie inni chcą się inspirować.

Pytany, na jakie deklaracje ze strony Obamy liczy, odparł, że spodziewa się słów potwierdzających bezpieczeństwo sojuszników NATO oraz o widocznych znakach tego transatlantyckiego paktu na rzecz bezpieczeństwa.

- Myślę, że prezydent Obama będzie chciał powiedzieć Urbi et Orbi na Placu Zamkowym tzn. kilka ważnych rzeczy o bezpieczeństwie europejskim - stwierdził szef MSZ. Obama wygłosi przemówienie jutro.

Czytaj więcej w Money.pl
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Nie ma raba bez cara
46.113.137.* 2014-06-03 08:31
Najpierw 17 września potem wesele Lizbony z Sachalinem a teraz Urwis&Orbis - widać że nasi trampkarze mają w zanadrzu całą talię tarota...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/