Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porozmawiamy, ale najpierw trzeba zamknąć protesty

0
Podziel się:

Co Grzegorz Schetyna sądzi o protestach związkowców.

Porozmawiamy, ale najpierw trzeba zamknąć protesty
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bESYADnV

Związkowcy drugi dzień protestują przed Sejmem. Domagają się między innymi zmiany polityki rządu oraz dymisji ministra pracy. Jak mówi wiceszef PO Grzegorz Schetyna, ulica nie jest najlepszym miejscem do prowadzenia takiego dialogu.

- _ Jeśli wychodzi się z Komisji Trójstronnej, wielkiego osiągnięcia, które udało się zbudować, miejsce dialogu pracodawców, pracobiorców, rządu, jeśli to miejsce przestaje być ważne, to gdzie rozmawiać. Powrót do rozmów to wielkie wyzwanie, ale najpierw trzeba zamknąć te protesty _ - mówi Schetyna.

Tymczasem minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zachęca, by w przyszłym tygodniu związki zawodowe wróciły do rozmów z rządem i pracodawcami w ramach Komisji Trójstronnej.

bESYADnX
Czytaj więcej w Money.pl
Dziś apogeum protestów. Oto, jak doszło do tego, że chcą obalić rząd Wojna zaczęła się od pakietu antykryzysowego. To było pierwsze, duże starcie _ Solidarności _ Dudy i rządu.
Komisja Europejska ogłasza koniec kryzysu Eurostat podał w środę, że PKB w strefie euro w II kwartale 2013 r. wzrósł o 0,3 proc. kwartał do kwartału.
"Nie" dla rządowych zmian. Komisja przeciwna W głosowaniu posłowie z komisji gospodarki opowiedzieli się przeciwko zaproponowanym przez rząd zmianom w części budżetu dotyczącej gospodarki.
bESYADoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)