Notowania

budżet 2013
11.12.2012 06:00

Rostowski: Nowelizacja budżetu to nie katastrofa

Jeszcze do niedawna minister finansów wykluczał poprawki w ustawie. Co się zmieniło?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Jeszcze trwają prace nad przyszłorocznym budżetem, a minister finansów już dopuszcza możliwość jego nowelizacji. Jacek Rostowski przyznał podczas debaty budżetowej w Sejmie, że sytuacja międzynarodowa może zmusić rząd do poprawek w budżecie.

- _ Wszyscy jesteśmy świadomi faktu, iż przy wielkiej skali niepewności tego, co będzie się działo w Europie Zachodniej, a szczególnie w strefie euro, może dojść do potrzeby nowelizacji budżetu w ciągu 2013 roku. Taka nowelizacja nie jest żadną katastrofą. Znowelizowaliśmy budżet na 2009 rok _ - przekonuje minister finansów.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA ROSTOWSKIEGO:

Minister finansów podtrzymuje, że projekt budżetu na 2013 rok jest realistyczny. Jego zdaniem w drugiej połowie przyszłego roku oczekiwana jest poprawa sytuacji gospodarczej. Będzie to możliwe między innymi dzięki spodziewanemu ożywieniu gospodarek europejskich oraz możliwym dalszym obniżkom stóp procentowych w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
A jednak nowelizacja? Rostowski: To nie katastrofa Minister gospodarki oczekuje cyklu obniżek stóp procentowych na początku przyszłego roku.
Rostowski optymistą. "Budżet na 2013 rok jest realny, zahamujemy bezrobocie" Autopoprawki, ani nowelizacji budżetu nie planujemy - zapewnia minister finansów.
Rostowski o propozycjach PiS: "To piramida finansowa" - _ Trudno sobie wyobrazić, jak katastrofalne byłyby skutki dla gospodarki _ - uważa minister.
Tagi: budżet 2013, budżet, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-04-2019

REFERENTWirtualny ksiegowy .??? Jeszcze nie jestes zapuszkowany ?? 250 MLD ZL wisisz z wspolnikami srednio liczac Suwerenowi ??? .A moze wzorem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)