Notowania

związki zawodowe
06.07.2013 07:00

"Trzeba to uznać za sensację przedwczesną"

Przewodniczący klubu PO Rafał Grupiński tłumaczy się w sprawie projektu ograniczającego przywileje związkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Przewodniczący klubu PO Rafał Grupiński poinformował, że projekt ograniczenia przywilejów związkowych nie jest inicjatywą klubu.

Projekt, przewidujący między innymi likwidację etatów związkowych w firmach jest pomysłem młodych posłów z zespołu parlamentarnego do spraw wolnego rynku.

- _ Trzeba to uznać za sensację przedwczesną. Poseł Jaros w takiej sytuacji usłyszy jedno, że praca w polityce, w klubie parlamentarnym jest pracą zespołową. Trzeba współpracować z tymi, którzy mają jak najlepszą wolę, żeby Polskę zmieniać, ale zmieniać ją w dialogu, a nie poprzez wywoływanie wojenek, czy konfliktów _ - powiedział.

Rafał Grupiński dodał, że związki zawodowe powinny wrócić do dialogu. - _ Powinny one wrócić do rozmów w Komisji Trójstronnej, bo taka jest rola związków zawodowych, żeby w dialogu społecznym brać udział _ - mówił również przewodniczący klubu PO.

- _ Nie wywołujemy też żadnej wojny projektem Platformy Obywatelskiej w sprawie likwidacji etatów związków zawodowych w zakładach pracy. Jest to inicjatywa zespołu parlamentarnego wolnego rynku. Nie będziemy takiego projektu jako klub zgłaszać _ - dodał Grupiński.

Związki zawodowe wycofały się z Komisji Trójstronnej i zapowiedziały akcję protestacyjną przeciwko ustawie o elastycznym czasie pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS nokautuje PO w sondażach Tak wielkiej przewagi partii Jarosława Kaczyńskiego nad ugrupowaniem Donalda Tuska jeszcze nie było.
Awantura o śmieci. PO i PiS walczą plakatami Działacze PO wywiesili na ulicach Radomia plakaty w związku z tzw. ustawą śmieciową. To odpowiedź na podobną kampanię, którą prowadzi już PiS.
Prezes PiS rozdaje autografy jak celebryta Kaczyński wystąpił na ulicznym wiecu w centrum Elbląga razem z kandydatem PiS na prezydenta tego miasta Jerzym Wilkiem. Z chęcią rozdawał autografy.
Tagi: związki zawodowe, grupiński, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz