Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Wzrost ceny cukru o 100 proc. "Efekt paniki zakupowej. Nie róbmy zapasów"

- Patrząc na wzrosty cen żywności, musimy liczyć się z tym, że czekają nas rekordowo drogie święta - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Jakub Olipra, starszy ekonomista Credit Agricole. - Przestrzegam jednak przed kupowaniem na zapas. Trzeba być ostrożnym. Konsumenci popełnili ten błąd z cukrem i sztucznie zawyżyli ceny. Przed paniką zakupową mieliśmy wzrost o 40 proc. rok do roku, w tej chwili jest to aż 100 proc. To jest efekt paniki, logistyka nie była w stanie zaspokoić nienaturalnych potrzeby zakupowowych klientów. W konsekwencji pojawił się deficyt i wysoka cena. Żywność ma swój okres przydatności do spożycia, mamy też duży problem z marnowaniem żywności. Podchodźmy do zakupów rozsądnie.

22
Podziel się:
KOMENTARZE
(22)
Alltru
rok temu
Cukier to największy zabójca na tej planecie Bardziej uzależniający od kokainy Dla mnie może kosztować 1000zł za kilo Wszyscy jesteście ćpunami cukrowymi Wszystkie cukrownie zrównał bym z ziemią zaorał i posadził drzewa
Tomasz
rok temu
A ja wróciłem z Badsalzufen 2 tygodnie temu i cukier nasz polski z naszym polskim logiem tylko napisy po niemiecku po 3,6 zł. Olej po 7 zł. Sery podobnie, masło 32 zł. Wędliny droższe 15 %. Słodycze i chemia troszkę tańsza. Przeciętny zarobek Niemca montażysty mebli jak ja w Polsce 4200 ale Euro u nas zarabia się zł Ropa po 2,05 euro , benzyna ok 8 zł na Polskie.
Gracha
rok temu
Nie bierzmy cukru od Niemcow.Niech sobie go zeżra! Ja dokladnie czytam producenta i od Niemca nigdy nie kupuję!
MAX
2 lata temu
Niemcy muszą wyruwnać szkody wojenne ale i tak będą nazistami całe życie
Max
2 lata temu
Niemcy zapłaćcie Polakom za grabieże,mordy,zniszczenia i lata niewoli! Do czasu braku załatwienia tej sprawy jesteście nadal nazistami!
...
Następna strona