Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Zadanie przerosło budowniczych. Obwodnicę Koszalina i Sianowa trzeba zaprojektować od nowa

28
Podziel się:

Mieszkańcy Koszalina i Sianowa na razie nie doczekają się obwodnicy. Osiem kilometrów trasy trzeba zaprojektować od nowa. Na odcinku wystąpiły problemy z podłożem.

Nowy przetarg na obwodnicę Koszalina
Nowy przetarg na obwodnicę Koszalina (Materiały prasowe, GDDKiA)
bEKkfvFh

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa. Przebieg trasy trzeba opracować od nowa. Budowniczy napotkali problemy z podłożem, które uniemożliwiają prowadzenie robót zgodnie z planem.

Zobacz: Obwodnica Częstochowy, zakopianka. Kolejne drogi nie powstaną na czas

bEKkfvFj

Chodzi o fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa na trasie S6 oraz odcinek S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód. GDDKiA czeka na oferty do 8 lutego tego roku. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na przygotowanie planów.

Problematyczny fragment miało budować konsorcjum polsko-chińskie. GDDKiA zamierzała na realizację zadania, które miało być wykonane w ciągu 25 miesięcy, przeznaczyć 221 mln zł.

O opóźnieniu przy tej inwestycji informowaliśmy już jesienią.

bEKkfvFp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKkfvFK
KOMENTARZE
(28)
Europa+
3 lata temu
tak to się dzieje że GDDKiA podaje nieprawdziwe dane geologiczne w dokumentach przetargowych, a później zwala winę na wykonawcę i jeszcze każe sobie zapłacić za opóźnienia ...takie to kłamstewko powoduje że drogi mamy w rozsypce
Robol z 1970
3 lata temu
Kto dostał w łapę za projekt bez badania gruntu całe te towarzych powinno siedzieć a nie głupa palić że trzeba projekt od nowa robić
Megg
3 lata temu
Tak, to wygląda jak się robi projekty bez wykonania badań. Ale GDDKiA i PLK mają tylko wytyczne z księżyca , a badania sobie.
bEKkfvFL
Janusz
3 lata temu
Projekty są gotowe i były przedstawione zamawiającemu jednakże jeżeli nie wiadomo o co chodzi to tylko o pieniądze. Po prostu pieniędzy nie ma a roboty wstrzymano!!! Lepiej zapłacić 3 razy drożej w następnych postępowaniach bo to nie ich pieniądze.
......
3 lata temu
Ktoś pożałowałam kilku setek na radiestetę
...
Następna strona