Notowania

obwodnica
02.01.2019 17:53

Zadanie przerosło budowniczych. Obwodnicę Koszalina i Sianowa trzeba zaprojektować od nowa

Mieszkańcy Koszalina i Sianowa na razie nie doczekają się obwodnicy. Osiem kilometrów trasy trzeba zaprojektować od nowa. Na odcinku wystąpiły problemy z podłożem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Nowy przetarg na obwodnicę Koszalina (Fot: GDDKiA)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt obwodnicy Koszalina i Sianowa. Przebieg trasy trzeba opracować od nowa. Budowniczy napotkali problemy z podłożem, które uniemożliwiają prowadzenie robót zgodnie z planem.

Zobacz: Obwodnica Częstochowy, zakopianka. Kolejne drogi nie powstaną na czas

Chodzi o fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa na trasie S6 oraz odcinek S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód. GDDKiA czeka na oferty do 8 lutego tego roku. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na przygotowanie planów.

Problematyczny fragment miało budować konsorcjum polsko-chińskie. GDDKiA zamierzała na realizację zadania, które miało być wykonane w ciągu 25 miesięcy, przeznaczyć 221 mln zł.

O opóźnieniu przy tej inwestycji informowaliśmy już jesienią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-01-2019

wiertola ja głupi byłem pewien, że najpierw robi się badania geotechniczne gruntu (wiercenie, sondowanie itp) a DOPIERO na podstawie tych badań projektuje … Czytaj całość

03-01-2019

Ron 137Do wowo! Nie zapomnij jak peło budowalo autostrady. Co miało być na euro 2012 a ci było!! Zastanów się co piszesz !

02-01-2019

wowoJuż PiS owi brakuje pieniędzy i odwlekają inwestycje.

Rozwiń komentarze (28)