Notowania

Obwodnica Wałbrzycha dopiero za dwa lata. Koszt to ćwierć miliarda złotych

Oferta Budimeksu okazała się najlepsza w przetargu na budowę obwodnicy Wałbrzycha. Firma zobowiązała się, że odda drogę do użytku w 20 miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Za budowę obwodnicy Wałbrzycha odpowiedzialny będzie Budimex

Budimex dostał najlepszą ocenę w przetargu, zgłaszając, że wybuduje nową drogę za 249,7 mln zł netto. Ofertę dotyczy budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35 - podała spółka. Ocenę wydały gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu.

Ta informacja nie oznacza jeszcze wyboru oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej, ale wiele na to wskazuje, że tak właśnie się stanie. Postępowanie dotyczące oceny ofert musi jeszcze zostać ostatecznie zakończone - podała spółka w komunikacie. To nastąpić może w ciągu dwóch miesięcy, ale nawet i pół roku.

Zobacz też: Zastanawiasz się, dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Przewidywany termin rozpoczęcia robót nastąpi po przedłożeniu zatwierdzonego Projektu Tymczasowej Organizacji Ruchu - podaje Budimex. Termin zakończenia robót nastąpi 20 miesięcy od daty zawarcia umowy.

W ubiegłym roku Budimex i konsorcja pod jego przewodnictwem podpisały umowy o łącznej wartości 4,2 mld zł. Największa była ta, która dotyczy rozbudowy kwatery na odpady wydobywcze dla KGHM (578 mln zł). Jeśli chodzi o budowę dróg to największy kontrakt podpisano we wrześniu i dotyczy projektu oraz budowy dwóch odcinków autostrady A-1.

Budowa obwodnicy Wałbrzycha to jeden z najkrótszych kontraktów zawartych ostatnio przez Budimex. Za każdy z dwudziestu miesięcy prac firma otrzyma 12,5 mln zł.

Najbardziej efektywna pod tym względem jest umowa na prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny - Szczecin Dąbie. W przeliczeniu na miesiąc prac wynosi 22 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budimex, budownictwo, budowa dróg, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-01-2019

m-53A skąd w tytule "dopiero za dwa lata" skoro inwestycja jest ciągle na etapie wybierania ofert? Bo tak jest poprawnie?

02-01-2019

TysonObiecane cacanki powinni ta wiadomość dać pierwszego kwietnia zobaczymy bo walbrzyszaninem maja dość kłamstw powodzenia

02-01-2019

MisioA Ja się pytam po raz kolejny gdzie obwodnica Kargowej???

Rozwiń komentarze (8)