Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
żart
15.07.2020 12:59

Zadzwonili do Dudy, udawali szefa ONZ. "Nikogo nie chcieliśmy obrazić, to tylko żarty"

- Muszę przyznać, że otoczenie prezydenta działa nieźle. Zdecydowanie łatwiej było nagrać Borisa Johnsona czy Emmanuela Macrona - opowiadają nam rosyjscy komicy z duetu Vovan i Lexus. Ich nową ofiarą został prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Instagram)
Komicy wkręcili prezydenta, ale przyznają, że z innymi liderami było trudniej.

Prezydent Duda został "wkręcony" przez komików z kanału Vovan222prank. Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że rozmowa faktycznie miała miejsce.

- Osoba dzwoniąca była weryfikowana przez pracownika Stałego Przedstawicielstwa Polski przy ONZ w Nowym Jorku. Nie mogę ujawniać, jak taka weryfikacja przebiega. Proszę pytać o szczegóły MSZ i rzecznika służb Stanisława Żaryna. Z racji tego, że sprawę przejęły służby polskie, nic więcej nie mogę powiedzieć - poinformował reporterkę Wirtualnej Polski dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna.

Komicy podali się za Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa i gratulowali mu zwycięstwa w wyborach. Ale rozmawiali też o Żubrówce czy o stosunkach Dudy z Donaldem Tuskiem. Z komikami rozmawiamy przez telefon. Ich numer jest zarejestrowany w Waszyngtonie, stolicy USA.

Wraca temat rekonstrukcji rządu. Radosław Fogiel: wyssane z palca. Obejrzyj wideo:

Pierwsze, o co pytamy, to czy trudno było się dodzwonić?

- Dzwoniliśmy przez kancelarię. Jak pewnie pan wie, po wyborach do zwycięzcy dzwonią często inni liderzy, by złożyć gratulacje. I jest bardzo mało czasu na weryfikację, kto naprawdę dzwoni - opowiada money.pl Alexey Stolyarov z duetu Vovan222prank.

Jak dodaje Stolyarov, dobicie się do prezydenta jednak trochę trwało.

- Muszę pochwalić tu otoczenie prezydenta Dudy, bo nie poszło to tak łatwo. Znacznie prościej było wkręcić Emmanuela Macrona czy Borisa Johnsona - opowiada komik z Rosji.

Sporo emocji w Polsce wywołała, oprócz samego połączenia, także treść rozmowy, która wyszła poza same gratulacje za wygrane wybory. Czy słowa Andrzeja Dudy zaskoczyły również komików?

- Można powiedzieć, że jego odpowiedzi były dość dyplomatyczne. Inni światowi liderzy potrafią mówić bardziej kontrowersyjne rzeczy. Choć oczywiście było zabawnie, bo rozmawialiśmy o Żubrówce, Donaldzie Tusku czy o oponencie politycznym Dudy, czyli Rafale Trzaskowskim - dodaje Stolyarov.

"To nas interesowało jako Rosjan"

Rozmowa jednak dotyczyła też innych wątków. Na przykład radzieckich pomników w Polsce.

- To sprawa, która nas jako Rosjan po prostu interesuje. Chcieliśmy usłyszeć opinię - przekonuje komik. W pewnym momencie poruszono też sprawy Ukrainy. Alexey Stolyarov podkreśla, że to także istotna kwestia z rosyjskiego punktu widzenia.

Zaznacza jednak, że nie chciał tym nagraniem nikogo obrazić, a już na pewno nie Polaków.

- To po prostu żart, absolutnie nie chcemy nikogo obrażać. Część nagranych przez nas polityków zresztą z czasem mówi, że żart był świetny i koniec końców doskonale się bawili, jak zobaczyli efekt finalny. A część nie ma do siebie dystansu. Mamy nadzieję, że Andrzej Duda znajdzie się w tej pierwszej grupie - dodają komicy.

Jak wpadli na pomysł nagrania Dudy? Mówią, że po prostu przeglądali najnowsze informacje ze świata. A artykułów o wygranej Dudy było sporo - więc postanowili, że to właśnie polski prezydent będzie bohaterem ich nagrania.

- Naprawdę, to nie było w żaden sposób wycelowane w Polaków - podkreśla Alexey Stolyarov.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-07-2020

misio56to nie są działania komików a dobrze przygotowana akcja służb specjalnych Rosji mająca na celu dyskredytację , ośmieszenie czołowych polityków … Czytaj całość

15-07-2020

kikiTaki zaprezentowany przez sowietów "dziadek z wehrmahtu" tylko celowo pokazany post factum aby uzmysłowić niektórym "jak cienka jest linia … Czytaj całość

15-07-2020

JanTen Prezydent 51% Polaków, to taki sam komik, jak Ci dzwoniący. Ale wieś lubi kabaret.

Rozwiń komentarze (602)